کد خبر 153925

مذاکرات محرمانه مقامات آمریکا و روسیه با موضوعیت پایان جنگ روسیه-اوکراین

شبکه ان بی سی از مذاکرات محرمانه مقامات دو کشور آمریکا و روسیه با موضوع پایان جنگ روسیه و اوکراین خبر داده است.

مذاکرات محرمانه مقامات آمریکا و روسیه با موضوعیت پایان جنگ روسیه-اوکراین

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شبکه تلویزیونی «ان بی سی» آمریکا بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) گزارش داد که گفت و گوهایی محرمانه میان مقامات این کشور و روسیه با هدف هموار ساختن راه برای پایان دادن به جنگ یک و نیم ساله در اوکراین در جریان است.

بنا بر گزارش ان بی سی، هدف از این گفت و گوهای محرمانه که مقامات امنیتی سابق آمریکا و مقامات کنونی روسیه از جمله «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه این کشور را گرد هم آورده، زمینه سازی برای انجام مذاکرات احتمالی جهت پایان دادن به جنگ کنونی در اوکراین است.

در گزارش این شبکه تلویزیونی که هنوز هیچ گونه اظهار نظر رسمی از سوی واشنگتن یا مسکو در مورد آن نشده، آمده که مقامات سابق آمریکایی متعلق به محافل امنیت ملی و مقامات روس کنونی نزدیک به کاخ ریاست جمهوری (کرملین)، در گفت و گوهای دو طرف شرکت دارند.

ان بی سی همچنین به عنوان نمونه، از دیدارهای سطح بالا در «کانال دیپلماتیک محرمانه» خبر داده که در پشت پرده انجام شده و در جریان آن نیز، وزیر امور خارجه روسیه در ماه آوریل گذشته، چند ساعت در شهر نیویورک با اعضای یک گروه آمریکایی دیدار کرده است.

این شبکه آمریکایی گزارش داد که در دیدار مذکور، به بسیاری از مسائل حساس از قبیل سرنوشت مناطق تحت کنترل روسیه در اوکراین که امکان دارد این کشور نتواند آنها را آزاد کند و همچنین ایجاد راه حل دیپلماتیک رضایت بخش برای مسکو و کی‌یف پرداخته شده است.

ان بی سی همچنین اعلام کرد که در گزارش خود، به شش نفر استناد کرده که در جریان گفت و گوهای محرمانه میان مقامات آمریکا و روسیه قرار گرفتند جایی که چهار مقام سابق و دو مقام کنونی این مسئله را مورد تایید قرار دادند./شفقنا

 

ارسال نظر

تازه ها