کد خبر 153704

حمله موشکی شبانه اسرائیل به حمص و طرطوس/ سوریه پاسخ داد

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز یکشنبه به منطقه‌ای در شمال استان حمص چند موشک شلیک کردند که به دنبال این حمله، پدافند موشکی سوریه فعال شد. همزمان ساکنین سرزمین‌های اشغالی در جنوب از شنیده شدن صدای وحشتناک انفجار در بامداد روز یکشنبه خبر دادند. همچنین ساعاتی قبل بقایای موشک پدافند هوایی اس-۲۰۰ ارتش سوریه در مناطق مسکونی سرزمین‌های اشغالی شناسایی شد.

حمله موشکی شبانه اسرائیل به حمص و طرطوس/ سوریه پاسخ داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ارتش سوریه از فعال شدن پدافند موشکی این کشور و دفع حمله موشکی رژیم اسرائیل به استان حمص خبر داد.

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز یکشنبه به منطقه‌ای در شمال استان حمص چند موشک شلیک کردند که به دنبال این حمله، پدافند موشکی سوریه فعال شد.

منبعی در ارتش سوریه با تائید این حمله، از فعال شدن پدافند موشکی این کشور خبر داد و گفت که عمده موشک‌ها رهگیری و سرنگون شده است. به گفته این منبع، حمله بامدادی صهیونیست‌ها فقط کمی خسارت مادی برجای گذاشته است.

تعقیب جنگنده صهیونیستی از سوی موشک سوری

به دنبال این حمله، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلان کرد در پاسخ به شلیک یکی از سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه به سوی جنگنده صهیونیستی، جنگنده‌های این رژیم سامانه مزبور را هدف حمله خود قرار دادند.

همزمان ساکنین سرزمین‌های اشغالی در جنوب از شنیده شدن صدای وحشتناک انفجار در بامداد روز یکشنبه خبر دادند. همچنین ساعاتی قبل بقایای موشک پدافند هوایی اس-200 ارتش سوریه در مناطق مسکونی سرزمین‌های اشغالی شناسایی شد.

نکته قابل توجه آن است که گلوله شلیک شده از سوی سامانه پدافندی ارتش سوریه موفق شده تا با طی مسافتی بالغ بر 400 کیلومتر و بدون آنکه سامانه پدافند گنبد آهنین ارتش اسرائیل موفق به رهگیری آن شود مسیر خود تا فراز آسمان شهر «رهط» در منطقه نقب در جنوب سرزمین های اشغالی را طی کند.

ارتش اسرائیل مدعی است موفق شده است گلوله پدافند هوایی ارتش سوریه که به سوی سرزمین‌های اشغالی شلیک شده بود را به وسیله سامانه‌های پدافندی خود بر فراز آسمان فلسطین اشغالی هدف قرار دهد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها