کد خبر 152716

ارز به واردات دام از سیستان وبلوچستان تعلق می گیرد

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: به منظور رونق واردات دام در سیستان و بلوچستان جهت تامین گوشت مورد نیاز کشور ارز به این بخش تعلق خواهد گرفت.

ارز به واردات دام از سیستان وبلوچستان تعلق می گیرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، صدرالله دولت در نشست با فعالان اقتصادی تولید گوشت قرمز، واردکنندگان دام، مدیران کشتارگاه ها و واحدهای بسته‌بندی گوشت استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به خاطر داشتن مرز مشترک با کشورهای نظیر پاکستان و موقعیت بازارچه‌های مرزی ظرفیت قابل توجهی برای واردات دام و در نتیجه تامین نیاز کشور به گوشت قرمز به جای طی مسیر طولانی واردات از دیگر کشورها را دارد.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: به منظور تحقق اهداف تعیین شده در این زمینه ضروری است با همت والای مسئولان استانی در قالب یک برنامه منظم و دقیق به پروار، کشتار و بسته بندی حدود ۵۰۰ هزار راس دام اندیشیده شود تا ماحصل همه اقدامات منجر به عدم واردات گوشت منجمد از کشورهای دیگر شود.

دولت با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی تبدیل استان سیستان و بلوچستان به هاب قرنطینه دام را در اولویت دارد، تصریح کرد: به منظور رونق واحدهای پرواربندی در این استان نگرانی در زمینه نهاده های دامی وجود ندارد و تمام ظرفیت های ملی برای حمایت از این بخش مهیا است.

وی بیان کرد: توسعه واحدهای بسته بندی گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان جهت وکیوم ضروری است.

ارسال نظر

تازه ها