کد خبر 151745

حمایت صدراعظم آلمان از انتخاب مجدد بایدن به ریاست جمهوری آمریکا

اولاف شولتس صدراعظم آلمان دوشنبه گفت که جو بایدن از دونالد ترامپ بهتر است و تمایل دارد که وی دوباره به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شود.

حمایت صدراعظم آلمان از انتخاب مجدد بایدن به ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، شولتس در سخنانی در یک مدرسه در نزدیکی برلین اظهار کرد: فکر می‌کنم رئیس جمهوری فعلی [آمریکا] بهتر است. بنابراین، مایلم او دوباره انتخاب شود.

صدراعظم آلمان، ترامپ را عامل تفرقه معرفی کرد که نه تنها برای آمریکا بلکه برای آلمان نیز بد است.

وی افزود: اگر همه در مقابل یکدیگر قرار بگیرند آینده خوبی وجود نخواهد داشت. به همین دلیل، رئیس جمهوری سابق آمریکا عامل بزرگ تفرفه در کشورش است.

شولتس تاکید کرد دوره طولانی فعالیت‌های دولتی بایدن باعث می شود تا او بداند که برای جلوگیری از وقوع جنگ در دنیا چه کاری باید انجام بدهد.

صدراعظم آلمان همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که روسیه نمی‌تواند برنده جنگ در اوکراین باشد.

تارنمای شبکه سی‌ان‌بی‌سی دوشنبه نوشت که یک سال و نیم تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا باقی مانده اما در قلب اتحادیه اروپا مقامات در حال آماده شدن برای هرگونه تغییر احتمالی رهبری در کاخ سفید هستند.

یک مقام اتحادیه اروپا به این رسانه آمریکایی گفت: اتحادیه اروپا آگاه است که رابطه و همکاری (با آمریکا ) زمانی که شخصی مانند دونالد ترامپ مجدد به کاخ سفید بیاید، ممکن است ، تغییر کند و این اتحادیه تلاش دارد از فرصت کنونی برای پیشبرد چند پرونده با موضوعاتی که در آن منافع مشترک وجود دارد، استفاده کند.

اتحادیه اروپا آشکارا از انتخاب جو بایدن در اواخر سال ۲۰۲۰ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا پس از چهار سال ریاست جمهوری چالش برانگیز ترامپ، ابراز رضایت کرد.

در زمان ترامپ روابط ترانس‌آتلانتیک به پایین‌ترین حد خود رسید چرا که دو طرف دیدگاه‌های متفاوتی در مورد تجارت، دفاع و فناوری داشتند. با راه یافتن بایدن به کاخ سفید بهبود شگرفی در روابط بین واشنگتن و بروکسل به وجود آمد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها