کد خبر 151679

آغاز خرید توافقی برنج برای حمایت از شالیکاران

انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج ایران در بیانیه‌ای از آغاز خرید توافقی برنج از شالیکاران خبر داد و اعلام کرد: هدف از طرح خرید توافقی برنج با توجه به آغاز فصل زراعی جدید برای حمایت از شالیکاران است.

آغاز خرید توافقی برنج برای حمایت از شالیکاران

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج ایران در بیانیه‌ای ضمن تبیین زوایای طرح چگونگی خرید محصول شالیکاران مازندرانی، اعلام کرد: اعضای این در راستای حمایت از تولید داخل و کمک به رونق تولید، خرید برنج‌های باقیمانده از فصل زراعی قبل را آغاز کرده است که در این‌ طرح برای کشاورزان و همچنین خریداران هیچ اجبار و الزامی وجود ندارد.

در این بیانیه چنین آمده است؛ انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج ایران در چارچوب برنامه‌های تدوین شده و در مسیر تحقق اهداف تبیین شده، در پاسخ به دعوت استاندار در تعامل با استانداری مازندران تفاهم‌نامه‌ای در راستای سرمایه‌گذاری، توسعه و نوآوری کشت و کمک به رونق بازار برنج این استان منعقد کرد.

پیرو انعقاد این تفاهم‌نامه و به توصیه استاندار مازندران، انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران با ارسال دعوت‌نامه برای اعضای خود از ایشان درخواست کرد در صورت امکان شالیکاران مازندرانی را یاری داده و با توجه به آغاز فصل زراعی جدید و انباشت بخشی از محصول برنج سال گذشته، نسبت به خرید محصول برنج و توزیع آن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شبکه‌های توزیع عضو انجمن مانع از بین رفتن محصول و متضرر شدن شالیکاران شوند.

در بخش دیگر این بیانیه به این موضوع نیز اشاره شده است که اعضای انجمن برنج‌های انباشت شده در استان مازندران را با نرخ منطقی و متناسب بازار خریداری کرده و شالیکاران نیز هیچ اجبار و الزامی برای فروش محصول خود به این نحو ندارند.

برنج‌های خریداری شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شبکه‌های توزیع سراسری که در اختیار اعضای انجمن است، متناسب با قیمت روز و سود منطقی و تعیین شده از سوی نهاد ناظر بازار عرضه می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: برخی افراد که منفعت خود را در نابسامانی بازار جستجو می‌کنند، ایجاد و فعالیت انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران و تفاهم‌نامه منعقد شده با استانداری مازندران را در مقابل منافع نامشروع خود دیده و تلاش می‌کنند با فرافکنی و جوسازی مانع از بازگشت آرامش به بازار شوند.

در این بیانیه تاکید شده است که انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران یک تشکل ملی و فراگیر در حوزه صنعت برنج است و در اهداف عالی خود حمایت و خدمت به همه فعالان این صنعت را تبیین کرده و در این راستا هر زمان بخشی از این صنعت مهم در معرض تهدید و آسیب باشد، ورود کرده و هر آنچه در توان داشته باشد به کار می‌گیرد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها