کد خبر 151673

سفیر سوئیس به وزارت خارجه احضار شد

در پی موضع گیری مداخله جویانه سوئیس در امور داخلی کشورمان و همچنین استفاده نامتعارف و غیرحرفه‌ای سفارت این کشور در تهران در بازنشر تصویری با یک پرچم جعلی، امروز خانم نادین لوزانو، سفیر کنفدراسیون سوئیس در تهران توسط مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.

سفیر سوئیس به وزارت خارجه احضار شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سفیر کنفدراسیون سوئیس در پی موضع گیری مداخله جویانه این کشور در امور داخلی ایران به وزارت امور خارجه احضار شد.

در پی موضع گیری مداخله جویانه سوئیس در امور داخلی کشورمان و همچنین استفاده نامتعارف و غیرحرفه‌ای سفارت این کشور در تهران در بازنشر تصویری با یک پرچم  جعلی، امروز خانم نادین لوزانو، سفیر کنفدراسیون سوئیس در تهران توسط مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه احضار شد. 

در این ملاقات مراتب ناخرسندی و اعتراض جمهوری اسلامی ایران به اقدام طرف سوئیسی به وی ابلاغ گردید. 

همچنین تصریح شد، چنین اقدام نامتعارفی، متناسب با روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و کنفدارسیون سوئیس  نبوده و باید اصلاح شود.

سفیر سوئیس در پاسخ اعلام داشت که مراتب را در اسرع وقت به کشورش منعکس خواهد کرد.

حساب رسمی سفارت سوئیس در تهران چند روز پیش به بهانه‌ی انتقاد از مجازات 3 تروریست خانه اصفهان که اقدام به قتل عمد ماموران امنیت کرده بودند، تصویری از تجمع گروهک‌های ضد انقلاب با پرچم جعلی از ایران منتشر کرده بود./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها