کد خبر 151608

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

نسبت شاغلان به بازنشستگان یک به یک است در حالیکه باید پنج به یک باشد

حسین گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: وضعیت ۲ صندوق بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح که حدود ۱۵ درصد اعتبارات لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان را تامین می‌کنند، مطلوب نیست.

نسبت شاغلان به بازنشستگان یک به یک است در حالیکه باید پنج به یک باشد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خانه ملت، حسین گودرزی، در مورد اظهارنظرهایی مبنی بر اینکه بحران صندوق‌های بازنشستگی تاجایی است که حدود ۱۷ درصد بودجه کشور را به خود اختصاص داده است و پیش‌بینی می‌شود نسل بعدی بازنشسته کشور با چالش جدی در این حوزه مواجه شوند، گفت: هم‌اکنون وضعیت ۲ صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری که حدود ۱۵ درصد اعتبارات لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان را تامین می‌کنند، مطلوب نیست.

نسبت شاغلان به بازنشستگان یک به یک است در حالیکه باید پنج به یک باشد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این مشکل به این دلیل ایجاد شده که در شرایط کنونی نسبت شاغلان به بازنشستگان یک به یک است و این در حالی است که باید نسبت بین آنها پنج به یک باشد یعنی ۵ شاغل در ازای یک بازنشسته باشند.

وی تصریح کرد: این صندوق‌ها دولتی هستند به همین دلیل دولت ناچار اعتبارات لازم برای این بخش را در بودجه سنواتی لحاظ کرده و مجلس نیز هر سال تصویب می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: متاسفانه در بازدیدهای نظارتی که داشتیم مشخص شد که زمان‌بندی روشنی برای جبران این مشکل وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سازمان بازنشستگی عموما در اداره کارخانه‌هایی مشارکت دارد که هیات مدیره فشلی دارند و تولیدات خوبی هم ندارند و گاه روی پا هم نیستند و عزم جدی برای اصلاحشان نیز وجود ندارد.

ارسال نظر

تازه ها