کد خبر 151401

تاکید امارات بر توسعه روابط با ایران و استفاده از کریدور شمال جنوب

وزیر انرژی و زیرساخت امارات گفت: تمرکز امارات توسعه روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس به خصوص ایران به طور ویژه است.استفاده از کریدور شمال به جنوب از طریق ایران، فرصت مناسبی برای امارات است.

تاکید امارات بر توسعه روابط با ایران و استفاده از کریدور شمال جنوب

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روسای کمیسیون های مشترک اقتصادی ایران و امارات در ابوظبی در حاشیه نشست ریلی بین المللی خاورمیانه مذاکره و بر پیگیری روند گسترش مبادلات تاکید کردند.

در این دیدار مهرداد بذرپاش که با دعوت رسمی سهیل المزروعی وزیر انرژی و زیرساخت به امارات سفر کرده بود، در دیدار جداگانه اقدامات دو طرف برای افزایش مبادلات را مورد بررسی قرار داد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: کریدور ساحلی جنوب کشور  تا دوسال آینده به پایان می رسد که ظرفیت خوبی دارد.

سهیل المزروعی وزیر انرژی و زیرساخت امارات تصریح کرد: تمرکز امارات توسعه روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس به خصوص ایران به طور ویژه است.استفاده از کریدور شمال به جنوب از طریق ایران، فرصت مناسبی برای امارات است.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی همچنین در حاشیه نشست ریلی بین المللی خاورمیانه 2023 در دیدار دبیر شورای هماهنگی خلیج فارس بر استقبال ایران از سرمایه گذاران تاکید کرد.
وی افزود: ایران دارای فرصتهای سرمایه گذاری متنوع و مناسبی است که برای کشورهای خلیج فارس فرصتی برای حضور و مشارکت وجود دارد. ایران فرصت مناسبی برای همکاری در شقوق مختلف حمل و نقل را دارد.

در این نشست دبیر شورای هماهنگی خلیج فارس نیز بر گسترش روابط تاکید و اعلام کرد: در آینده نزدیک می توانیم فرصت های مناسبی را در ارتباط با ایران داشته باشیم.

وی اظهار کرد: اعضای شورای همکاری خلیج فارس بر همکاری بدون مداخله دولت ها تاکید دارند و گسترش روابط با ایران مدنظر این شورا می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد به زودی سفری به تهران داشته باشد.

ارسال نظر

تازه ها