کد خبر 151361

تدوین لایحه اصلاح قانون کار در مراحل پایانی

وزیر کار اعلام کرد که پیش نویس لایحه اصلاح قانون کار در کمیسیون‌های مختلف دولت در دست بررسی است و هنوز بخش‌هایی نیاز به اصلاح دارد.

تدوین لایحه اصلاح قانون کار در مراحل پایانی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر کار آخرین وضعیت اصلاح قانون کار را تشریح و اعلام کرد که تدوین لایحه اصلاح قانون کار در مراحل پایانی قرار دارد.

وزیرکار درباره آخرین وضعیت اصلاح قانون کار گفت: پیش نویس این لایحه اکنون در کمیسیون‌های مختلف دولت در دست بررسی است و پس از آنکه در دولت تبدیل به لایحه شد، تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.
اصلاحات بخش‌هایی از قانون کار به منظور صیانت از نیروی کار و حمایت از تولید آغاز شده است و به گفته‌ی صولت مرتضوی, وزیرکار پیش نویس این لایحه اکنون در کمیسیون‌های مختلف دولت در دست بررسی است و پس از آنکه در دولت تبدیل به لایحه شد، تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

وی اظهار داشت: بخش‌هایی هم که نیاز به ایجاد اصلاحات در قانون داشته، لوایح آن در وزارت کار آماده شده و مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

بندهایی از این اصلاحیه که به‌زودی صورت می‌گیرد، شامل موارد زیر است؛

۱. حداکثر مدتی که می‌توان با کارگران مشمول قانون کار، قرارداد مدت موقت منعقد کرد چهار سال خواهد بود و بعد از آن، قرارداد موقت به حالت دائمی در خواهد آمد.

۲. دریافت چک و سفته و اوراق بهادار از کارگران ممنوع خواهد شد.

۳. اخراج کارگران درصورت بروز تخلفات انضباطی تسهیل خواهد شد.

۴. اخراج زنان کارگر، در ایام مرخصی زایمان و تا پایان دوران شیردهی (دوسالگی فرزند) ممنوع خواهد شد.

۵. ازدواج کارگر نباید موجب خاتمه قرارداد کار او شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها