کد خبر 151318

میلیاردر ۲۸ ساله آمریکایی مالک نشریه فوربس می‌شود

روزنامه وال استریت ژورنال و رویترز گزارش دادند که آستین راسل، میلیاردر ۲۸ ساله آمریکایی اکثریت سهام هلدینگ جهانی فوربس را از مالک فعلی آن یعنی شرکت سرمایه‌گذاری "آی‌دبلیوام‌" خریداری خواهد کرد.

میلیاردر ۲۸ ساله آمریکایی مالک نشریه فوربس می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزنامه وال استریت ژورنال و رویترز روز جمعه گزارش دادند که آستین راسل، میلیاردر 28 ساله آمریکایی که در تجارت فناوری خودرو فعال است، اکثریت سهام هلدینگ جهانی فوربس را از مالک فعلی آن یعنی شرکت سرمایه‌گذاری "آی‌دبلیوام‌" که در هنگ کنگ مستقر است، خریداری خواهد کرد.

راسل در حال حاضر مدیرعامل شرکت فناوری لومینار Luminar Technologies است، شرکتی که خدمات فناوری رانندگی خودران را ارائه می‌دهد و ارزش بازار آن حدود 2.1 میلیارد دلار است.

بر اساس این گزارش‌ها که به اظهارات راسل و شرکت آی‌دبلیوام اشاره می کنند، راسل با خرید 82 درصد از سهام فوربس، از جمله سهام باقیمانده از خانواده فوربس موافقت کرده است.

آی‌دبلیوام‌ نیز سهام اقلیت را حفظ خواهد کرد. گزارش شده است که استیو فوربس، رئیس و سردبیر این نشریه تجاری، قصد دارد در این شرکت بماند. این معامله حدود 800 میلیون دلار ارزیابی شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که راسل قصد ندارد در پوشش خبری و عملیات روزانه فوربس شرکت کند، اما در عوض بر تقویت رشد آن و پیگیری منافع بشردوستانه خود در تجارت تمرکز خواهد کرد.

وی همچنین قصد دارد هیئت مدیره جدیدی برای فوربس تشکیل دهد که شامل کارشناسان فناوری، رسانه و هوش مصنوعی خواهد بود.

راسل به وال استریت گفت: فوربس چیزی است که من همیشه به عنوان یک برند و به عنوان یک امپراتوری رسانه‌ای به آن نگاه می‌کردم. وی خاطرنشان کرد که پول این خرید از سهام او در لومینار تامین نشده است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

مایک فدرل، مدیر عامل فوربس نیز به رویترز گفت: خوب است که اکنون از طریق این معامله، آستین راسل یک مبتکر و رویاپرداز واقعی، مباشر جدید این برند (فوربس) باشد.

فوربس با بیش از 100 سال قدمت یکی از قدیمی ترین مجلات ایالات متحده محسوب می‌شود. راسل پیش از این توسط همین نشریه در فهرست محبوب "30 زیر 30 سال" که شامل تجار موفق زیر 30 سال می‌شود، قرار گرفت و شناخته شد.

ارسال نظر

تازه ها