کد خبر 151134

نمایده کنره آمریکا به اتهام پولشویی بازداشت شد

"جورج سانتوس" نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا از ایالت نیویورک سرانجام روز چهارشنبه به وقت محلی به اتهام دروغگویی، فساد مالی و پولشویی بازداشت شد.

نمایده کنره آمریکا به اتهام پولشویی بازداشت شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جورج سانتوس نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا که پیش از این دروغ هایش در رزومه کاری او افشا شده بود، اکنون به هفت فقره کلاهبرداری، سه فقره پولشویی، یک فقره سرقت دارایی دولتی و دو مورد اظهارات نادرست به مجلس نمایندگان متهم شده و بازداشت شده است.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکا، او صبح چهارشنبه به وقت محلی دستگیر شد و امروز بعدازظهر در دادگاه فدرال در لانگ آیلند محاکمه خواهد شد.

کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «من اتهامات علیه سانتوس را بررسی خواهم کرد.مانند مورد پیشین ما با جف فورتنبری، من او را از کمیته ها حذف کردم، اما او مجرم شناخته شد و سپس به او گفتم که باید استعفا دهد. این روش و اصول من در اینگونه موارد است.

در کیفرخواست علیه وی آمده است که سانتوس از حامیان خود به بهانه حمایت از کارزار سیاسی پول دریافت کرده اما از این کمک مالی برای هزینه‌های شخصی، از جمله خرید لباس‌های لوکس و پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری خود استفاده کرده است.

سانتوس همچنین به دروغ گفتن در مورد امور مالی خود در فرم های مربوط به کنگره و درخواست و دریافت مزایای بیکاری در زمانی که به عنوان مدیر منطقه ای یک شرکت سرمایه گذاری مشغول به کار بود، متهم است.

بریون پیس، دادستان آمریکا گفت که کیفرخواست علیه سانتوس"به دنبال پاسخگو ساختن وی به دلیل طرح های مختلف کلاهبرداری و اظهارات نادرست وقیحانه است. در مجموع، اتهامات مندرج در کیفرخواست، سانتوس را متهم به عدم صداقت و فریب مکرر برای حضور در کنگره و ثروتمند شدن خود می کند."

سانتوس در پاییز گذشته پس از یک کارزار انتخاباتی که تا حدی بر اساس دروغ ساخته شده بود، به عضویت کنگره انتخاب شد.

او به مردم گفته بود که یک معامله‌گر ثروتمند در وال استریت با مجموعه املاک و مستغلات قابل توجهی است و یک بازیکن مشهور والیبال در دانشگاه بوده است.

در واقع، او در شرکت‌های مالی بزرگی که ادعا می‌کرد او را استخدام کرده‌اند کار نمی‌کرد، تحصیلات دانشگاهی ندارد و قبل از نامزدی برای مناصب دولتی از نظر مالی با مشکل مواجه بود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها