کد خبر 151087

لیست غیررسمی خودروها در مرحله دوم طرح یکپارچه

از شب گذشته لیستی از خودروهای قابل عرضه در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروهای داخلی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن محصولات چهار شرکت سایپا، مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور و فردا موتورز دیده می‌شود؛ اما خبری از محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو نیست.

لیست غیررسمی خودروها در مرحله دوم طرح یکپارچه

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس اطلاعات غیر رسمی منتشر شده در فضای مجازی، لیستی از خودروهایی که قرار است در دومین مرحله از فروش یکپارچه خودروهای داخلی عرضه شوند، دست به دست می‌شود؛ لیستی که در آن محصولی از گروه صنعتی ایران‌خودرو دیده نمی‌شود؛ این در حالیست که تا این لحظه هنوز موارد مربوط به این طرح فروش، توسط مدیر سامانه یکپارچه خودرو تایید یا رد نشده است.

از شب گذشته لیستی از خودروهای قابل عرضه در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروهای داخلی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن محصولات چهار شرکت سایپا، مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور و فردا موتورز دیده می‌شود؛ اما خبری از محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو نیست.

این در حالیست که در پیگیری ایسنا از ایران‌خودرو، این شرکت اعلام کرد که تعدادی از محصولات خود را در این مرحله خواهد داشت، اما هنوز به قطعیت و تایید رسمی نرسیده است.

البته که پیش از این، این گروه خودروسازی در اطلاعیه خود از عرضه هایما در مرحله دوم طرح فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودروها خبر داده و اعلام کرده است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، محصول هایما در این مرحله فروش خودروهای داخلی در کنار سایر محصولات این شرکت که امکان عرضه آن‌ها با توجه به برنامه تولید وجود دارد، عرضه خواهد شد.

اضافه شدن طرح جایگزینی خودروهای فرسوده 

نکته‌ قابل توجه دیگر در این اخبار غیر رسمی از دومین مرحله از طرح فروش خودروهای داخلی این است که گویا قرار است طرح جایگزینی خودروهای فرسوده نیز در این مرحله از فروش خودروها اجرایی شود؛ این در حالیست که در مرحله اول فروش یکپارچه خودروها، این طرح اجرایی نشد و علت آن حذف قرعه‌کشی عنوان شد. ( گفته شد که با توجه به اینکه قانون طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را در فرایند قرعه‌کشی تعریف کرده است، یا حذف قرعه‌کشی صرف انتخاب برنده، الزامی برای اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده وجود ندارد.)

همچنین گفته شده در این مرحله متقاضیان واجد شرایط که وجه اعتبار لازم را در حساب وکالتی خود مسدود کرده‌اند امکان انتخاب ۵ اولویت جهت ثبت نام اولیه برای قرار گرفتن در لیست نوبت دهی و یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی بر مبنای لیست انتظار را خواهند داشت.

 این موارد در حالی مطرح است که تا این لحظه هیچ یک توسط مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تایید یا رد نشده و علیرغم چندین نوبت پیگیری‌ ایسنا، تاکنون پاسخی در رابطه با این مرحله ارائه نشده است.  

گفته می‌شود که محصولات زیر از چهار شرکت فوق‌الذکر به شرح زیر در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها بر مبنای فرآیند نوبت‌دهی در قالب سه طرح عادی، مادران و جایگزینی خودروهای فرسوده عرضه خواهند شد:

 سایپا

 کوییک GX (شهریور۱۴۰۲به‌بعد)

 کوییک اتوماتیک

 کوییک GX  R (شهریور۱۴۰۲به‌بعد)

 ساینا S

ساینا S اتوماتیک

 ساینا GX (شهریور۱۴۰۲به‌بعد)

 ساینا GX اتوماتیک (شهریور۱۴۰۲به‌بعد)

ساینا GX دوگانه‌سوز (شهریور۱۴۰۲به‌بعد)

 شاهین

 شاهین اتوماتیک (شهریور۱۴۰۲به‌بعد)

اطلس (شهریور۱۴۰۲به‌بعد)

 

 مدیران‌خودرو

Arrizo ۶ PRO Excellent

Tiggo ۸ PRO Premium

 X۵۵ Pro IE

X۲۲ pro IE Turbo

 X۲۲ pro MT

 Arrizo ۵ turbo IE LF

 

 کرمان‌موتور

JAC S۳

 JAC J۴

KMC J۷

 

 فردا موتورز

FMC-SX۵

FMC-T۵

SUBA M۴

 همچنین جدولی از برنامه زمانبندی اجرای این طرح منتشر شده است که این زمانبندی نیز هنوز توسط مسئولان سامانه یکپارچه تخصیص خودرو یا وزارت صنعت، معدن و تجارت تایید نشده است.

62603439

گفتنی است تنها مورد قطعی این مرحله از فروش یکپارچه خودروها این است که متقاضیان از امروز (چهارشنبه) ٢٠ اردیبهشت ماه به مدت ١٠ روز (٢٩ اردیبهشت ماه) می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب ٢۶ بانک‌ عامل یا به صورت غیرحضوری (اینترنتی) برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت و واریز ١٠٠ میلیون تومان گام نخست شرکت در این مرحله از فروش خودروها را بردارند./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها