کد خبر 150994

هوآوی سیستم‌عامل HarmonyOS را منتشر می‌کند

شرکت هوآوی تصمیم گرفته است سیستم‌عامل HarmonyOS را برای بازارهای بین‌المللی نیز منتشر کند.

هوآوی سیستم‌عامل HarmonyOS را منتشر می‌کند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پس از اعمال چندین تحریم از سوی دولت ایالات متحده علیه هوآوی، این شرکت فناوری چینی به سرعت سیستم عامل موبایل خود را معرفی کرد. در واقع HarmonyOS یک سیستم عامل چند منظوره است که قابلیت اجرا بر روی انواع دستگاه های الکترونیکی را دارد.

دسترسی‌های چند پلتفرمی HarmonyOS این قابلیت را به آن می‌دهد که تقریباً روی هر دستگاه الکترونیکی اجرا شود. به غیر از تلفن‌های هوشمند، می‌توان آن را روی تلویزیون‌های هوشمند، سیستم‌های اطلاعات سرگرمی داخل خودرو و ساعت‌های هوشمند نیز اجرا کرد.

بر اساس گزارشات این سیستم عامل جایگاه خود را به عنوان سریع ترین رشد سیستم عامل موبایل در جهان به دست آورده است و همچنان در حال رشد است.  هارمونی او اس تنها دو سال از عمرش می گذرد و  با این حال، این سومین سیستم عامل بزرگ تلفن همراه در جهان است.

در کنار تمامی این ویژگی‌ها، بزرگ‌ترین انتقادی که به HarmonyOS وارد می‌شود، شباهت‌های بسیار زیاد این سیستم‌عامل با اندروید است. برخی از کاربران می‌گویند HarmonyOS یک فورک از اندروید محسوب می‌شود اما هواوی این ادعا را بصورت منطقی رد کرده است.

همه کاربران گوشی‌های هوشمند هوآوی به سیستم‌عامل EMUI عادت کرده اند. در این مورد، ارائه رابط کاربری مشابه به HarmonyOS بسیار منطقی است. علاوه بر این، کاربر به راحتی می تواند بدون نگرانی در مورد رابط جدید به سیستم عامل جدید سوئیچ کند. به همین منظور زمانی که هوآوی بتواند تمامی کاربران خود را به هارمونی او اس انتقال دهد، رابط کاربری هارمونی او اس را به تدریج تغییر خواهد داد.

هوآوی هیچ بیانیه رسمی درباره زمان عرضه هارمونی او اس برای کاربران جهانی ارائه نکرده است. همه چیز حاکی از آن است که هوآوی آماده عرضه سیستم عامل جدید برای تمامی کاربران جهانی است. در غیر این صورت، این شرکت روند عادی استفاده از EMUI 13 را برای کاربران جهانی دنبال می‌کند.

ارسال نظر

تازه ها