کد خبر 150910

ابلاغ سهم عوارض شرکت‌های بیمه از محل حق بیمه شخص ثالث

بیمه مرکزی، سهم قطعی هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ شش هزار میلیارد ریال براساس آمار اولیه عملکرد فروش (پورتفوی) بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ را تعیین و به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد.

ابلاغ سهم عوارض شرکت‌های بیمه از محل حق بیمه شخص ثالث

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روابط عمومی بیمه مرکزی، اعلام کرد: هریک از شرکت های بیمه مکلفند سهم تعیین شده برای واریز ماهانه وجوه مربوط طی شش‌ماهه اول سال 1402 را در پایان هر ماه طبق جدول تعیین شده به حساب خزانه کل کشور واریز کنند.

بر اساس این گزارش، بیمه ‌مرکزی تا پایان شهریورماه سال جاری براساس آمار عملکرد نهایی سال 1401 بیمه شخص ثالث، سهم هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ 6000 میلیارد ریال موضوع بند «الف» تبصره «10» قانون بودجه سال 1402 کل کشور را تعیین و ابلاغ خواهد کرد.

بر این اساس هریک از شرکت‌های بیمه موظف شده اند ضمن تعدیل اضافه یا کسری واریزی خود طی شش‌ماهه اول سال جاری، پرداختی ماهانه خود را بر اساس جدولی که از سوی بیمه مرکزی اعلام می شود تا پایان سال 1402 ادامه دهند.

شایان ذکر است که نهاد ناظر صنعت بیمه تا پایان شهریورماه سال 1403 سهم قطعی هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ 6000 میلیارد ریال را براساس آمار عملکرد نهایی سال 1402 تعیین و به شرکت‌های بیمه ابلاغ خواهد کرد.

بنابر مصوبه شورای عالی بیمه، شرکت‌های بیمه موظفند اضافه یا کسری واریزی احتمالی را بر اساس رقم اعلامی از سوی بیمه مرکزی، فی‎مابین خود تسویه کنند.

مطابق این ابلاغیه، شرکت‌های بیمه مکلفند سهم نهادناظر از مبالغ پرداختی را به حساب بدهکار بیمه مرکزی، منظور و عملکرد واریزی‌های خود را همراه با اسناد و مدارک مربوط در پایان هر ماه به این نهاد نظارتی ارسال کنند.

گفتنی است، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، فرماندهی انتظامی ج.ا.ایران، سازمان اورژانس کشور، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان صدا و سیمای ج.ا.ایران باید گزارش عملکرد خود را در قالب برنامه عملیاتی هر سه ‌ماه یک بار به کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و بیمه مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نمایند. تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاه‌های اجرایی فوق‌الذکر توسط سازمان برنامه و بودجه کشور بر اساس عملکرد صورت می‌پذیرد.

ارسال نظر

تازه ها