کد خبر 150680

پیاده شدن شرط سابقه واردات برای کلیه مجموعه‌های تولیدی و بازرگانی

از این پس شرط سابقه واردات برای کلیه مجموعه‌های تولیدی و بازرگانی (حالت ثبت‌سفارش‌های هیچکدام، نیاز تولید خود، مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید)* لحاظ خواهد شد.

پیاده شدن شرط سابقه واردات برای کلیه مجموعه‌های تولیدی و بازرگانی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در راستای اجرایی شدن «مصوبات کارگروه هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری»، سابقه واردات بازرگانان در *238 ردیف تعرفه‌ جدید (فایل اکسل پیوستی) علاوه بر تعرفه‌های مشمول سابقه واردات پیشین ، از این پس به صورت سیستمی کنترل خواهد شد.

از این پس شرط سابقه واردات برای کلیه مجموعه‌های تولیدی و بازرگانی (حالت ثبت‌سفارش‌های هیچکدام، نیاز تولید خود، مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید)* لحاظ خواهد شد.

 میزان مجاز سابقه واردات برای هر تعرفه، برابر با میانگین واردات (ترخیص) بازرگان در دوسال گذشته از آن تعرفه (یا تعرفه متناظر آن در سال‌های گذشته) است.

 بدین منظور از روز سه شنبه مورخ 1402/02/12 در استعلام ضوابط پرونده‌های ثبت‌سفارش برای کالاهای با تعرفه‌های فوق، مجوزدهنده جدیدی با عنوان 《بررسی سیستمی سابقه واردات》 اجباری شده است.

بر اساس اعلام سامانه جامع تجارت،  برای اخذ مجوز 《بررسی سیستمی سابقه واردات》 نیازی به پیگیری یا مراجعه حضوری متقاضیان نیست.

 لازم به ذکر است تمامی درخواست‌ مجوزهای سیستمی ارسالی کاربران از مورخ 1402/02/12 به بعد، *حداکثر تا پایان زمان اداری روز یکشنبه مورخ 1401/02/17 پاسخ داده خواهد شد* و پس از آن، پاسخ درخواست این مجوزها حداکثر ظرف یک ساعت به صورت خودکار صادر می‌گردد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها