کد خبر 150673

نامه رئیس جمهور به قالیباف برای بررسی لایحه تشکیل وزارت بازرگانی

رئیس جمهور در قالب نامه‌ای به قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد لایحه تشکیل وزارت بازرگانی برای انجام تشریفات قانونی در دستور کار مجلس قرار گیرد.

نامه رئیس جمهور به قالیباف برای بررسی لایحه تشکیل وزارت بازرگانی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس جمهور در قالب نامه‌ای به قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد لایحه تشکیل وزارت بازرگانی که به پیشنهاد مشترک وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان های اداری و استخدامی کشور در جلسه ششم اردیبهشت ماه سال جاری هیئت وزیران با قید دو فوریت به تصویب رسیده است برای انجام تشریفات قانونی در دستور کار مجلس قرار گیرد.

در این نامه که شامل 6 تبصره است الزاماتی برای سازمان حمایت از مصرف کنندگان، سازماندهی ساختار وزارت صنعت، انتزاع و انتقال سایر دستگاه های زیرمجموعه ، رصد و پایش بازار و کالا و خدمات تاکید شده است.

به گزارش تسنیم، به دنبال این نامه بررسی دو فوریت "لایحه تشکیل وزارت بازرگانی در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه 12 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

البته پس از اظهارات لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی و نظرات نمایندگان موافق و مخالف 2 فوریت بررسی لایحه تشکیل وزارت  بازرگانی،  فوریت به رأی نمایندگان گذاشته شد که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

14020212112951404274999910

ارسال نظر

تازه ها