کد خبر 150619

لاوروف: قطار جهانی دور شدن از دلار آمریکا غیرقابل توقف است

وزیر امور خارجه روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که حرکت کشورها به سمت تسویه حساب با ارزهای ملی و دور شدن از دلار دیگر نمی‌تواند متوقف شود.

لاوروف: قطار جهانی دور شدن از دلار آمریکا غیرقابل توقف است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که حرکت کشورها به سمت تسویه حساب با ارزهای ملی و دور شدن از دلار دیگر نمی‌تواند متوقف شود.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از سفر به نیویورک گفت: (خود) آمریکایی‌ها روند دلارزدایی را شروع کرده‌اند. اکنون این روند به ویژه توسط تحلیلگران سیاسی و اقتصاددانان آمریکایی با نگرانی عمیق تحلیل می‌شود.

لاوروف افزود: حرکت کشورها به سمت تسویه حساب با ارزهای ملی با دور زدن دلار، یورو و یوان و ارزهای دیجیتال دیگر نمی تواند متوقف شود و باید دید که آینده سیستم مالی ارز بین المللی، از جمله صندوق بین المللی پول (IMF)، بانک جهانی، چه خواهد شد.

بر اساس این گزارش،مقامات اندونزی پیش از این اعلام کرده بودند که کشورهای عضو آسه‌آن قصد دارند به تسویه حساب به ارزهای ملی روی بیاورند.

علاوه بر این، اعلام شد که بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) در حال بررسی امکان ایجاد ارز مشترک برای کاهش اتکا به دلار هستند.

ارسال نظر

تازه ها