کد خبر 150407

امیرعبداللهیان اهداف سفرش به لبنان را تشریح کرد

وزیر امور خارجه هدف از دیدارهایش با مقام‌های لبنانی و برخی رهبران مقاومت را رایزنی و تشریح دیدگاههای منطقه‌ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

امیرعبداللهیان اهداف سفرش به لبنان را تشریح کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین امیرعبداللهیان روز پنجشنبه در پایان دیدار با نمایندگان پارلمان لبنان درباره محورهای سفر خود گفت: دیدگاه‌های جمهوری اسلامی را درباره موضوعات بین‌الملل، منطقه‌ای و دو جانبه به نمایندگان لبنان منتقل کردم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: با جمعی از نمایندگان پارلمان لبنان درباره مسائل مختلف دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین‌المللی نشست برگزار کردیم و از نزدیک در جریان دیدگاه‌های نمایندگان احزاب مختلف لبنانی قرار گرفتم و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی را هم منتقل کردم.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه در سفر به لبنان با برخی از رهبران فلسطین هم دیدار انجام شد، گفت: مقاومت لبنان و فلسطین با هم در مسیر ایجاد امنیت در منطقه همکاری می‌کنند.

وی افزود: در این مقطع از حضورم در بیروت، شب گذشته با زیاد نخاله از رهبران جنبش مقاومت فلسطین دیدار مهمی داشتیم و در جریان آخرین تحولاتی از منظر جهاد اسلامی قرار گرفتیم.

وزیر امور خارجه شامگاه چهارشنبه در صدر هیأتی عالی‌رتبه سیاسی وارد فرودگاه بین‌المللی بیروت شد و مورد استقبال مقامات لبنان قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در بدو ورود و در کنفرانس خبری، با بیان اینکه هم جمهوری اسلامی ایران و هم لبنان از تحولات جدید در منطقه متأثر خواهند شد، تأیید کرد: ایران امنیت و رفاه لبنان را امنیت و رفاه منطقه و خود می‌داند.

وزیر امور خارجه همچنین صبح امروز با عبدالله بوحبیب وزیر خارجه لبنان، نجیب میقاتی نخست‌وزیر و نبیه بری رئیس پارلمان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان همچنین در راستای سفرهای منطقه‌ای و دیدار با مقامات کشورهای همسایه، روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری هم مهمان سلطنت عمان بود و با همتای خود و دیگر مقامات عمانی درباره مهمترین موضوعات اقتصادی و سیاسی در روابط دو کشور و نیز مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کرد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها