کد خبر 150369

غرب 70 میلیارد دلار سلاح به اوکراین ارسال کرده است

موسسه اقتصاد جهانی کیل آماری از کشورهای غربی ارسال کننده سلاح به اوکراین منتشر کرده است که در آن رقمی افزون بر ۷۰ میلیارد دلار به چشم می‌خورد.

غرب 70 میلیارد دلار سلاح به اوکراین ارسال کرده است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از اسپوتنیک، از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین کشورهای غربی بیش از ۷۰ میلیارد دلار کمک نظامی در اختیار کی‌یف قرار داده است که در اینجا آماری از جزئیات کمک‌های نظامی غرب به اوکراین فهرست شده است.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در نشست کشورهای عضو ناتو در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان گفت که کشورش ۵۵ میلیارد دلار تا کنون به اوکراین کمک نظامی کرده است.

طبق آمارهای منتشر شده موسسه اقتصاد جهانی کیل (Kiel) در دوره زمانی بین ژانویه ۲۰۲۲ تا فوریه ۲۰۲۳ آمریکا بیشترین کمک نظامی را به اوکراین کرده است که بیش از ۳۹ میلیارد دلار کمک نظامی مستقیم بوده است.

انگلیس با حدود ۶ میلیارد دلار در مقام دوم قرار دارد و کشورهای اروپایی و آلمان در مجموع حدود کمتر از ۱۰ میلیارد دلار به اوکراین سلاح ارسال کرده‌اند.

فنلاند، ایتالیا، فرانسه، جمهوری چک، لیتوانی، استرالیا، لتونی، اسپانیا، ترکیه، لوکزامبورگ، استونی، بلژیک، بلغارستان، اسلواکی، یونان، کرواسی، پرتغال، اسلوونی، نیوزیلند، اتریش، کره جنوبی و رومانی در بین کشورهای هستند که در یک سال گذشته به اوکراین کمک نظامی ارسال کردند.

بر اساس این آمارها بیش از ۱۰۰ تانک لئوپارد یک از سوی کشورهای دانمارک، آلمان و هلند ارسال شده است.

در بین کشورهای ارسال کننده تانک لئوپارد ۲ سهم کانادا هشت تانک، دانمارک و هلند ۱۴ تانک، آلمان و نروژ ۱۸ تانک، لهستان ۱۴ تانک، پرتغال سه تانک و اسپانیا ۱۰ تانک بوده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها