کد خبر 150364

ادامه روند کاهش قیمت خودرو در بازار / پژو 206 حدود 13 میلیون تومان افت کرد

سرازیری قیمت در بازار خودرو که از ابتدای هفته پیش به طور جدی آغاز شده بود، امروز هم ادامه یافت که در این میان کاهش ۱۳ میلیونی قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ و افت ۹۰ میلیونی قیمت فیدلیتی از مهمترین نکات ریزش قیمت‌های امروز بازار خودرو بود.

ادامه روند کاهش قیمت خودرو در بازار / پژو 206 حدود 13 میلیون تومان افت کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کاهش قیمت خودرو از ابتدای هفته گذشته به شکلی جدی شروع شد و حباب قیمت‌ها در بازار خودرو به سرعت در حال تخلیه شدن است. این روند امروز (چهارشنبه) نیز ادامه یافت به طوری که قیمت تقریبا تمام خودروهای اعم از داخلی و مونتاژی با کاهش محسوس قیمت مواجه شد.

کاهش تا ۳۰ میلیونی قیمت سواری‌های ایرنخودرو؛ هاچبک فرانسوی صدرنشین افت قیمت

بررسی قیمت خودروهای سواری تولیدی شرکت ایرانخودرو نشان می‌دهد محصولات این شرکت در بازار تا ۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند. در همین رابطه قیمت انواع سورن بین ۷ تا ۱۴ میلیون تومان افت کرد و سورن پلاس (تیپ یک) به ۶۴۶ میلیون تومان و سورن پلاس دوگانه سوز (تیپ سه) به ۷۲۲ میلیون تومان کاهش یافت. همچنین دناپلاس (تیپ یک) با ۱۰ میلیون و دناپلاس توربو دستی با ۲۶ میلیون تومان کاهش قیمت به ترتیب ۷۴۲ و ۸۷۶ میلیون تومان معامله شدند.

کاهش قیمت امروز در میان محصولات ایرانخودرو اما در گروه پرطرفدار پژو شدیدتر بود. پژو پارس سال یکی از محصولات پرطرفدار ایرانخودرو با ۳ میلیون تومان، کمترین کاهش قیمت امروز در محصولات پژو را تجربه کرد و به ۵۹۵ میلیون تومان رسید. اما پژو پارس TU۵ با ۸ میلیون کاهش قیمت به ۷۴۲ میلیون تومان تنزل کرد. در میان محصولات پژو البته هاچبک‌ها پرچمدار افت قیمت بودند به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با ۱۳ میلیون تومان (بیش از ۲ درصد) کاهش قیمت به ۵۹۵ میلیون تومان رسید. کاهش قیمت اما در خانواده ۲۰۷ شدیدتر بود به طوری که ۲۰۷ دنده‌ای (فرمان هیدرولیک) ۱۸ میلیون و پژو ۲۰۷ اتوماتیک MC ۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشتند و به ترتیب به ۷۶۱ و ۹۳۷ میلیون تومان رسیدند.

کاهش ۵ تا ۱۲ میلیونی سواری‌های سایپا

قیمت محصولات سایپا هم امروز در بازار نزولی بود. در همین رابطه انواع تیبا ۸ میلیون کاهش قیمت را تجربه کردند به طوری که تیبا معمولی معادل ۳۸۲ و تیبا۲ معادل ۳۹۰ میلیون تومان قیمت خوردند. همچنین انواع ساینا با ۵ تا ۶ میلیون تومان کاهش قیمت مواجه شدند تا جایی که ساینای معمولی ۴۰۶ و سایناS معادل ۴۰۹ میلیون تومان معامله شدند. همین وضعیت برای نسخه هاچ بک ساینا یعنی کوییک هم حاکم بود به طوری که کوییک و کوییک R به ترتیب با ۷ و ۱۲ میلیون معادل ۳۹۵ و ۴۰۶ میلیون تومان معامله شدند.

کاهش ۱۸ تا ۶۰ میلیونی محصولات مدیران خودرو

سراشیبی قیمت امروز در بخش خودروهای مونتاژی هم برقرار بود. در میان محصولات مدیران خودرو، کمترین کاهش قیمت مربوط به X۲۲ دنده ای بود که با ۱۸ میلیون تومان کاهش قیمت به ۹۴۲ میلیون تومان رسید. این در حالی است که X۲۲ اتوماتیک با کاهش ۳۰ میلیونی، یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان معامله شد. همچنین X۲۲ پرو با کاهش ۴۰ میلیونی به یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان رسید. همچنین X۵۵ هم با کاهش ۲۵ تا ۳۰ میلیونی و انواع چری با ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت مواجه شدند. علاوه بر این، انواع تیگو هم با ۳۰ تا ۶۰ میلیون و فونیکس FX هم با ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان کاهش قیمت مواجه شدند.

کاهش قیمت محصولات کرمان موتور: ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان

محصولات کرمان موتور هم امروز با کاهش محسوس قیمت مواجه شدند. در این راستا خودروی جک J۴ با ۱۵ میلیون کاهش قیمت به ۹۷۵ میلیون تومان رسید. همچنین جک S۳ و S۵ هم به ترتیب ۴۰ و ۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کردند. علاوه بر این، خودروهای کی ام سی T۸، کی ام سی H۷ و کی ام سی K۷ هم به ترتیب ۴۰، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کردند.

فیدلیتی با افت ۹۰ میلیونی پرچمدار سقوط قیمت در محصولات بهمن

رکورد امروز کاهش قیمت خودرو در بازار را گروه بهمن به خود اختصاص داد. دو محصول دیگنیتی و فیدلیتی که جزو معروفترین محصولات این شرکت است، امروز با کاهش شدید قیمت مواجه شدند. دینگنیتی پرایم و دیگنیتی پرستیژ امروز به ترتیب ۳۰ و ۴۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشتند. همچنین ریسپکت محصول جددی این شرکت نیز با کاهش ۲۵ میلیون تومانی قیمت مواجه شد. اما فیدلیتی دیگر محصول این شرکت امروز رکورد کاهش قیمت در بازار خودرو را به نام خود ثبت کرد به طوری که فیدلیتی ۵ نفره ۳۰ میلیون تومان و فیدلیتی ۷ نفره ۹۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کردند. کاهش ۹۰ میلیونی فیدلیتی ۷ نفره، باعث شد قیمت این خودرو امروز و طی تنها چند ساعت، نزدیک به ۴ درصد کاهش داشته باشد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها