کد خبر 150343

افزایش قیمت تخم مرغ هنوز مصوب نشده است

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، با وزارت جهاد کشاورزی برای قیمت ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان تخم مرغ درب مرغداری به تفاهم رسیدیم اما این نرخ هنوز در ستاد تنظیم بازار مصوب نشده است.

افزایش قیمت تخم مرغ هنوز مصوب نشده است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد مرادی مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اظهار داشت:  با توجه به افزایش هزینه های تولید در جلسه ای درباره قیمت جدید تخم مرغ با نرخ 47 هزار و 300 تومان درب مرغداری با وزارت جهاد کشاورزی به تفاهم رسیدم.

وی افزود: نرخ پیشنهادی اولیه ما با در نظر گرفتن هزینه های تولید بالاتر بود اما با این وجود تولید کنندگان متعهد شدند یا یک سال آینده افزایش قیمتی نداشته باشد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران  ادامه داد: قیمت تخم مرغ البته هنوز در ستاد تنظیم بازار مصوب نشده است و به طور معمول باید مصوبه این ستاد را نیز برای ابلاغ داشته باشد.

وی تصریح کرد: نرخ 47.3 هزار تومانی تخم مرغ حداقل قیمتی است که تولیدکننده می تواند با آن به تولید ادامه دهد، بنابراین امیدواریم که این نرخ در ستاد تنظیم بازار نیز مصوب شود.

مرادی گفت: نرخ مصوب که در سال گذشته برای هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری تعیین شده  39 هزار و 500 تومان است که با قیمت جدید 7 هزار و 800 تومان افزایش می یابد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن  افزود: بر این اساس قیمت جدید هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده 56 هزار تومان و هر شانه 30 عددی به وزن 1800 گرم، حدود 100 هزار تومان خواهد شد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها