کد خبر 150223

اردوغان: انتخابات پیش رو سرنوشت ترکیه را برای نیم قرن تعیین می‌کند

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در یک برنامه تبلیغاتی انتخاباتی گفت که انتخابات پیش رو در کشورش نقطه عطفی است که سرنوشت و آینده ترکیه را نه برای پنج سال، بلکه برای نیم قرن تعیین می کند.

اردوغان: انتخابات پیش رو سرنوشت ترکیه را برای نیم قرن تعیین می‌کند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انتخابات همزمان ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه در روز ۱۴ ماه می ۲۰۲۳(۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲) برگزار خواهد شد و برای حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این کشور، چهار نامزد نهایی از جمله رجب طیب اردوغان از سوی ائتلاف جمهور، کمال قلیچداراوغلو از سوی ائتلاف ملت، محرم اینجه از سوی حزب مملکت و سینان اوغان از سوی ائتلاف آتا معرفی شده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تی. آر. تی خبر ترکیه، اردوغان امروز دوشنبه در یک سخنرانی انتخاباتی در شهر مانیسا، با بیان این که عواقب تصمیم اشتباه مردم ترکیه در پای صندوق های رای شدید خواهد بود، تاکید کرد: کسانی که دلشان را احزاب فعال در میز هفتگانه سپرده‌اند، نباید به آنها اعتماد کنند و کشور را به کسانی بسپارند که حتی برای خرید نان از فروشگاه هم قابل اعتماد نیستند.

وی انتخابات پیش رو را یک فرصت جدید برای ترکیه دانست و مدعی شد که اگر قدرت در ترکیه به دست رقبای وی بیفتد، دولت جدید از تروریست‌ها دستور خواهد گرفت.

رئیس جمهور ترکیه مخالفان و رقبای خود را که متشکل از ائتلاف احزاب ششگانه و حزب دموکراتیک خلق‌هاست، ائتلاف هفتگانه و اجتماع دشمنان پیشرفت ترکیه خواند.

وی بیان کرد: آنها روز شماری می کنند تا همه دستاوردهای ترکیه را از بین ببرند چرا که در پی توافق با نمایندگان سازمان تروریستی وعده آزادی زندانیان امنیتی و دور زدن قانون کشور را داده‌اند.

اردوغان با انتقاد از وعده کمال قلیچداراوغلو رقیب انتخاباتی خود در خصوص آزادسازی عبدالله اوجالان و عامل حمله تروریستی چند سال پیش شهر دیاربکر گفت: اکنون اعضای گروه‌های تروریستی پ. ک.ک و گروه گولن روز شماری می کنند که اینها به قدرت برسند.

وی خطاب به مردم حاضر در اجتماع تبلیغات انتخاباتی خود اضافه کرد: بیایید این میز هفت گانه را در روز انتخابات با هم دفن کنیم.

رئیس جمهور ترکیه با متهم کردن رقبای انتخاباتی خود به نادیده گرفتن گسترش حوزه نفوذ سیاسی، اقتصادی، نظامی و دیپلماتیک ترکیه اظهار کرد: آنها در خصوص آبادی کشور، وعده‌ای به ملت نمی‌دهند بلکه تنها به فکر مبارزه و سیاه نمایی وضعیت موجود هستند.

وی تاکید کرد: تنها هدف آنها این است که با کنار زدن اردوغان، دستاوردهای دولت و ملت ترکیه را از بین ببرند و تنها مأموریت آنها این است که با سپردن امنیت ترکیه به سازمان های تروریستی، سرنوشت آینده و اقتصاد کشور را به وام دهندگان و امپریالیست‌ها بسپارند و کشور را به نیم قرن قبل برگردانند.

اردوغان با اشاره به پیش بینی کسب حدود یک هزار میلیارد دلار درآمد از محل گاز کشف شده در دریای سیاه گفت: از محل این منبع عظیم مالی، برای در آینده خود سرمایه گذاری خواهیم کرد و با تاسیس بانک خانواده و جوانان، نهاد خانواده را تقویت کرده و از جوانان حمایت خواهیم شد.

وی همچنین وعده بازنشسته کردن زنان خانه دار با پرداخت یک سوم حق بیمه، پرداخت وام ازدواج ۱۵۰ هزار لیره‌ای بدون بهره، تک رقمی کردن تورم، تضمین اشتغال حداقل یک نفر از هر خانواده را داد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها