کد خبر 150204

ثبت اطلاعات ۷۳.۶ میلیون نفر در سامانه املاک

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزرات راه و شهرسازی گفت: کد ملی ۷۳.۶ میلیون نفر به کدپستی متصل شده و این اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان وجود دارد اما به‌روزرسانی باید در دستور کار قرار گیرد.

ثبت اطلاعات ۷۳.۶ میلیون نفر در سامانه املاک

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ابوالفضل نوروزی، سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزرات راه و شهرسازی در گفت‌وگو با اخبار سیما اظهار داشت: هم اکنون ۲۰ دستگاه اجرایی به صورت برخط به سامانه ملی املاک و اسکان متصل شده‌اند و اطلاعات این دستگاه‌های اجرایی روزانه در سامانه بروزرسانی خواهد شد.

نوروزی در تشریح آخرین وضعیت سامانه ملی املاک و اسکان گفت: هم اکنون ۳۵۰ میلیون اطلاعات در سامانه ثبت شده و این اطلاعات شامل مالکیت، سکونت و مشخصات مردم است.

وی افزود: بر همین اساس، کد ملی ۷۳.۶ میلیون نفر به کدپستی متصل شده و این اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان وجود دارد اما بروزرسانی باید در دستور کار قرار گیرد.

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزرات راه و شهرسازی بیان کرد: هم اکنون هر معامله رسمی که در دفترخانه ثبت شود در سامانه ملی املاک و اسکان بارگذاری شده و اطلاعات به‌روزرسانی می‌شود.

نوروزی با اشاره به ماده ۵۴ مالیات‌های مستقیم گفت: بر اساس قانون دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا خدمات خود را بر مبنای سکونت ثبت شده در سامانه ملی املاک و اسکان ارائه کنند.

ارسال نظر

تازه ها