کد خبر 150063

ابراهیم رئیسی در گفتگو با امیر قطر: پیشرفت منطقه در سایه همکاری کشورها میسر است

رئیس جمهور در گفت وگوی تلفنی با امیر قطر تصریح کرد: پیشرفت‌های منطقه‌ای در سایه گفت وگوها و همکاری‌های میان کشورهای منطقه میسر است.

ابراهیم رئیسی در گفتگو با امیر قطر: پیشرفت منطقه در سایه همکاری کشورها میسر است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و حلول ماه شوال به ملت و دولت قطر، بسط و تحکیم مناسبات با همسایگان را اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و پیشرفت‌های منطقه‌ای را در سایه گفتگوها، تعاملات و همکاری‌های میان کشورهای منطقه میسر دانست.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و بر علیه روزه‌داران بی‌دفاع فلسطینی، بر ضرورت انسجام و هماهنگی کشورهای اسلامی در جلوگیری از اقدامات این رژیم و حمایت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.

«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل عید فطر و حلول ماه شوال به دولت و ملت ایران، با اشاره به روابط مستحکم با جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کشورش برای توسعه روابط با ایران در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

امیر قطر همچنین ضمن محکومیت شدید تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین گفت: موضع ثابت قطر در قبال قضیه فلسطین، حمایت از مردم مظلوم این کشور و محکومیت تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی بوده است

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها