کد خبر 150058

پاکستان شنبه را عید فطر اعلام کرد

رئیس ستاد استهلال این کشور طی کنفرانس خبری در اسلام‌آباد گفت: هلال ماه شوال در هیچ نقطه‌ای در پاکستان رویت نشد و فردا جمعه سی‌ام ماه رمضان است.

پاکستان شنبه را عید فطر اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ به نقل از رسانه‌های رسمی پاکستان، رئیس ستاد استهلال این کشور طی کنفرانس خبری در اسلام‌آباد گفت: هلال ماه شوال در هیچ نقطه‌ای در پاکستان رویت نشد و فردا جمعه سی‌ام ماه رمضان است.

بنابراین روز ‌شنبه در پاکستان اول ماه شوال و عید فطر خواهد بود. به همین مناسبت، نماز عید فطر پس‌فردا در سراسر این کشور همسایه اقامه خواهد شد.

دولت پاکستان تعطیلات رسمی عید فطر امسال را ۵ روز اعلام کرده است که این تعطیلات از فردا (۲۱ آوریل – ۱ اردیبهشت) مصادف با آخرین روز ماه مبارک رمضان در این کشور آغاز می‌شود.

عید فطر و عید قربان، اعیاد اصلی مردم مسلمان پاکستان است. بسیاری از ساکنان پایتخت و شهرهای بزرگ پاکستان، این روزها برای رهایی از گرما و یا دید و بازدید با اقوام، به شهرستان‌ها و مناطق خوش آب و هوا و یا شهرها و روستاهای زادگاه خود سفر می‌کنند.

شهر اسلام‌آباد امروز بسیار خلوت‌تر از روزهای قبل شده و مسافرت‌های عید فطر که به "عید شیرین" معروف است، آغاز شده است.

در چند روز گذشته بازار شب عید فطر در سراسر پاکستان روزهای پر رونقی داشته و امروز هم برخی از مراکز خرید همچنان به روی کسانی که تا امروز موفق به خرید کفش و لباس‌های نو و مایحتاج ایام عید نشده‌اند، باز است.

شبکه‌های تلویزیونی و خبری در پاکستان بخش عمده‌ای از برنامه‌های خود را به موضوع عید فطر، پخش آگهی‌های بازرگانی مربوط به بازار شب عید و برنامه‌های شاد اختصاص داده‌اند

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها