کد خبر 149937

رویترز: امارات و قطر روابط‌شان را از سر می‌گیرند

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع آگاه در کشورهای عربی گزارش داد که امارات و قطر، روابط دیپلماتیک خود را از سر خواهند گرفت.

رویترز: امارات و قطر روابط‌شان را از سر می‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دو تن از مقامات عربی کشورهای خلیج فارس فاش کردند که امارات و قطر برای بازگرداندن رسمی روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت‌های خود را، دو سال پس از نشست «العلا» آماده می‌شوند.

 

براساس گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»، یک مقام اماراتی به خبرگزاری «رویترز» گفته است: «در حال حاضر روابط دیپلماتیک امارات و قطر،از جمله بازگشایی سفارت‌های دو کشور در حال ازسرگیری است».

یکی از مقامات دیگر کشورهای عربی اعلام کرد که سفارتخانه‌های دو کشور بازگشایی شده و دو سفیر جدید تا اواسط ماه ژوئن منصوب شوند. این در حالی است که یک منبع آگاه دیگر مدعی شده که روابط دیپلماتیک ابوظبی و دوحه ظرف چند هفته به طور کامل احیا خواهد شد.

ژانویه ۲۰۲۱ کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر به تحریم سه و نیم ساله قطر پایان دادند و همه این کشورها به جز امارات در همان سال سفرای خود را بازگردانده و روابط تجاری-سیاسی را با دوحه از سر گرفتند.

«فیصل بن فرحان آل سعود»، وزیر خارجه عربستان سعودی در اظهارات پایانی این نشست گفته بود که نشست العلا دفتر اختلاف با قطر را کاملاً بست و روابط دیپلماتیک از امروز به صورت کامل به همان شکل پیشین برمی‌‌گردد./فارس

ارسال نظر

تازه ها