کد خبر 149496

سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان بر اهمیت مذاکرات با ایران تأکید کرد

آیهان حاجی‌زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با تاکید بر اهمیت ادامه مذاکرات با ایران گفت که به توسعه روابط خوب با تهران علاقه‌مند است.

سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان بر اهمیت مذاکرات با ایران تأکید کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری ترند، حاجی‌زاده دوشنبه گفت که وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی درباره مناسبات دو کشور تبادل نظر کردند.

وی افزود که طرف آذربایجانی این مذاکرات را مثبت ارزیابی کرده و معتقد است که ادامه این گفت‌وگوها حائز اهمیت است.

حاجی‌زاده اظهار کرد: جمهوری آذربایجان همواره علاقمند به توسه روابط خوب همسایگی با همه همسایگان از جمله ایران است.

وی افزود: احترام متقابل به تمامیت ارضی و حاکمیت کشورها اولویت تغییرناپذیر در سیاست خارجی جمهوری آذربایجان است. طرف آذربایجانی به تلاش‌های خود برای تضمین منافع و امنیت ملی کشور ادامه می‌دهد.

حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایرامف وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ‌و جمهوری آذربایجان هفته جاری طی دو دور تماس تلفنی گفت‌وگوی مبسوطی در خصوص تحولات موجود در مناسبات دوجانبه باکو و تهران و برخی موضوعات منطقه‌ای داشتند.

در این گفت‌وگوهای صریح و شفاف، مشکلات و سوءتفاهمات موجود و راه حل‌های برون رفت از وضعیت جاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و طی آن طرفین بر احترام متقابل به حسن همجواری و حاکمیت و تمامیت ارضی یکدیگر تاکید کردند.

امیرعبداللهیان با اشاره به توطئه رژیم صهیونیستی علیه انسجام، امنیت و پیشرفت کشورهای منطقه گفت: از وجود اختلاف میان کشورهای منطقه، صرفا دشمنان سود می‌برند.

در این تماس ضرورت مدیریت بیشتر فضای رسانه‌ای در راستای منافع دو ملت و دو کشور مورد توجه قرار گرفت.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها