کد خبر 149443

مکرون: اتحادیه اروپا در ماجرای تایوان، نه باید دنباله‌رو آمریکا باشد و نه چین

امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه گفته است در موضوع تایوان، اتحادیه اروپا در خطر گرفتار شدن در بحرانی است که متعلق به ما نیست. او گفته بدترین چیز این است که اتحادیه اروپا فکر کند باید خود را با گام‌های آمریکا و واکنش‌های زیاده از حد چین مطابقت دهد.

مکرون: اتحادیه اروپا در ماجرای تایوان، نه باید دنباله‌رو آمریکا باشد و نه چین

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید اتحادیه اروپا بر سر مناقشه تایوان نه باید دنباله‌رو آمریکا باشد و نه چین.

 

امانوئل مکرون در گفت‌وگو با روزنامه محلی «لزکو» و نشریه آمریکایی «پولیتیکو» گفته است در موضوع تایوان، اتحادیه اروپا در خطر گرفتار شدن در بحرانی است که متعلق به ما نیست.

او در پرواز بازگشت از پکن در مصاحبه با این دو رسانه گفته بدترین چیز این است که اتحادیه اروپا فکر کند باید خود را با گام‌های آمریکا و واکنش‌های زیاده از حد چین مطابقت دهد.

رئیس‌جمهور فرانسه با اشاره به «استقلال استراتژیک» اتحادیه اروپا گفت: «ما باید آگاه باشیم که دیدگاه‌های ما در کجا با ایالات متحده هم‌پوشانی دارد؛ اما چه در مورد اوکراین، چه روابط با چین یا تحریم‌ها، ما یک استراتژی اروپایی داریم».

او در ادامه گفت ما نباید به بلوک‌بندی‌ها وارد شویم و اروپا نباید درگیر بی‌نظمی‌ها و بحران‌هایی در جهان شود که مال ما نیست.

ارسال نظر

تازه ها