کد خبر 149361

شلیک دو راکت از خاک سوریه به سرزمین‌های اشغالی به نقل از منابع رژیم صهیونیستی

منابع رژیم صهیونیستی از شلیک دو فروند راکت از خاک سوریه به بلندی های اشغالی جولان خبر دادند.

شلیک دو راکت از خاک سوریه به سرزمین‌های اشغالی به نقل از منابع رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری "سما" فلسطین، رسانه های صهیونیستی با اعلام این خبر اعلام کردند که به دنبال شلیک این دو راکت، آژیر خطر در جولان اشغالی سوریه به صدا درآمده است.

منابع صهیونیستی پیش از این از انفجار در مرز سرزمین های اشغالی خبر داده بودند.

ارتش رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که آژیرهای خطر در جنوب بلندی‌های جولان پس از شنیدن صدای انفجار در منطقه فعال شدند.

از سوی دیگرشبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سه  راکت از سوریه به سمت بلندی‌های اشغالی جولان شلیک شده که یکی از این راکت‌ها در داخل خاک سوریه، دومی در اردن و سومی هم در منطقه موشاو میتسار در جولان اشغالی سقوط کرده است.

شهرک‌ها و شهرهای مرزی در شمال و غرب جلیل در فلسطین اشغالی پنجشنبه ۱۷ فروردنی ماه نیز از خاک لبنان هدف ده‌ها موشک قرار گرفت.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی با تأیید این حملات، اعلام کرد که شلیک موشک از خاک لبنان به شهرک‌های این رژیم در شمال فلسطین اشغالی را رصد کرده است.

به دنبال موشک باران شهرک‌های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی که بعد از ظهر پنجشنبه رخ داد، ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که به این حمله پاسخ خواهد داد.

رژیم صهیونیستی به بهانه شلیک موشک به سمت شهرک‌ها در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، شهرهای «القلیله» و «المعلیه» و «وادی زبقین» در جنوب لبنان را با راکت و توپخانه بمباران کردند.

همین امر سبب شد که امروز هیأت نمایندگی لبنان در سازمان ملل متحد، شکایت رسمی این کشور از رژیم صهیونیستی را به دبیرکل و شورای امنیت سازمان ملل اعلام کند.

در نامه وزارت خارجه لبنان به سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی مسئول هرگونه وخامت اوضاع و برهم خوردن آرامش در جنوب لبنان معرفی شده است.

رژیم صهیونیستی پیش از این نیز با زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل بارها دست به نقض تقریبا روزانه حریم هوایی، دریایی و زمینی لبنان زده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها