کد خبر 149043

کاهش سهمیه فروش ارز با کارت ملی به ۲۰۰۰ یورو/ سابقه خرید ارز ۳۶۵ روز شد

با تصمیم بانک مرکزی سهمیه فروش ارز با کارت ملی از ۵۰۰۰ یورو به ۲۰۰۰ یورو کاهش یافت.

کاهش سهمیه فروش ارز با کارت ملی به ۲۰۰۰ یورو/ سابقه خرید ارز ۳۶۵ روز شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سهمیه فروش ارز با کارت ملی در صرافی‌ها با تصمیم بانک مرکزی از امروز از 5 هزار یورو به 2 هزار یورو کاهش یافت.

پیش از این صرافی‌ها می‌توانستند به هر متقاضی تا سقف 5 هزار یورو و یک بار در سال بفروشند اما طبق تصمیم جدید این سهمیه به 2 هزار یورو کاهش یافته است.

ضمن اینکه  با تصمیم بانک مرکزی از امروز دوشنبه 1402/01/14، فروش دلار دولتی با کارت ملی از روش «پرداخت اسکناس به خریدار» به روش «واریز به حساب ارزی خریدار» تغییر کرد.

در بخشنامه ابلاغی تأکید شده است: از روز دوشنبه 1402/01/14، روش فروش ارز به‌صورت اسکناس در سرفصل "تأمین نیازهای ضروری کد 56" به متقاضیان از روش «پرداخت مستقیم اسکناس به متقاضی» به روش «واریز به حساب ارزی متقاضی نزد بانک‌ها» تغییر می‌کند.

نکته مهم دیگر در سیاست فروش ارز سهمیه‌ای با کارت ملی به زمان فروش این ارز در سال برمی‌گردد؛ با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی، سابقه خرید ارز سهمیه‌ای که سابق بر این ابتدای هر سال پاک می‌شد به 365 روز بعد از آخرین خرید تغییر یافته است.

در اطلاعیه سیاست‌گذار ارزی خطاب به صرافی‌ها آمده است: از تاریخ اول فروردین 1402 فروش ارز به هر شخص در سرفصل تأمین نیازهای ضروری کد 56 صرفاً پس از گذشت یک سال (365 روز) از آخرین نوبت خرید آن شخص در سرفصل‌های سایر کد 24 و تأمین نیازهای ضروری کد 56 مجاز است.

ارسال نظر

تازه ها