کد خبر 148828

جابجایی حدود 2 میلیون مسافر با پرواز از 24 اسفند تا 8 فروردین

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: از مجموع مسافران جابه‌جا شده در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا هشتم فروردین سال ۱۴۰۲، یک میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۰۶ مسافر داخلی با انجام ۱۲ و ۸۵۸ پرواز داخلی و ۴۰۰ هزار و ۲۲۵ مسافر بین المللی با انجام ۲۸۵۸ پرواز خارجی جابه‌جا شدند.

جابجایی حدود 2 میلیون مسافر با پرواز از 24 اسفند تا 8 فروردین

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سازمان هواپیمایی، «جعفر یازرلو» با بیان اینکه میانگین تأخیر پرواز در دنیا ۲۸ تا ۳۰ دقیقه هست، افزود: در نوروز ۱۴۰۲ با رشد قابل توجه‌ای در کم کردن زمان تأخیرها مواجه شدیم که این موفقیت با تدابیر مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی مستقر در سازمان هواپیمایی کشوری بدست آمد.

وی گفت: تجربه‌ای که در این مرکز بدست آوردیم بسیار ارزشمند است و امیدواریم در موقعیت‌های دیگر و در زمان اوج تقاضا با این مرکز خدمات بیشتری به مردم و مسافران هوایی تقدیم کنیم.

یازرلو همچنین به ارائه گزارش عملکرد در خصوص پروازهای نوروزی پرداخت و گفت: در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲، در مجموع ۱۹ هزار و ۶۵۰ مجوز پرواز برای مسیرهای داخلی و بین‌المللی توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شد که از این تعداد مجوز صادر شده، تاکنون ۱۵ هزار و ۷۱۶ پرواز (نشست و برخاست) انجام شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: از این تعداد مجوز صادر شده سهم مسیرهای داخلی ۱۳ هزار و ۸۳۴ مجوز و مسیرهای بین المللی ۵۸۱۶ مجوز است.

وی خاطرنشان کرد: از ۲۴ اسفند ماه تا هشتم فروردین ماه در مجموع یک میلیون و ۹۳۸ و ۳۳۱ مسافر(اعزام و پذیرش) با ۱۳ هزار و ۸۳۴ پرواز (نشست و برخاست)جابه جا شدند.

یازرلو افزود: از مجموع مسافران جابه‌جا شده در بازه زمانی ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا هشتم فروردین ماه امسال یک میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۰۶ مسافر داخلی با انجام ۱۲ هزار و ۸۵۸ پرواز داخلی و ۴۰۰ هزار و ۲۲۵مسافر بین المللی با انجام ۲۸۵۸ پرواز خارجی جابه‌جا شدند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها