کد خبر 148386

جلسه بعدی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال 1402 آغاز شد

سیصد و چهاردهمین جلسه شورای عالی کار با حضور نماینده کارگران، کارفرمایان و برای تعیین دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۲ عصر یکشنبه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

جلسه بعدی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال 1402 آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، این جلسه در راستای تعیین نهایی دستمزد کارگران برای سال آینده با حضور شرکای اجتماعی کارگری، کارفرمایی و با حضور «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

پیش از این جلسه شورای عالی ۲ روز گذشته در ۲۶ اسفند ماه جلسه شورای عالی کار برگزار شد که بعد از ۱۵ ساعت بحث و گفت و گو جلسه بی‌نتیجه ماند.

گمانه زنی‌ها از اعداد و ارقام سبد معیشت و حتی درصد افزایش حقوق از سوی تعدادی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که «علی حسین رعیتی فرد» معاون روابط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موارد را تکذیب کرد.

بعد از اتمام جلسه شورای عالی کار «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از وجود تفاوت دیدگاه بین سه ضلع جامعه کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین دستمزد سال آینده خبر داد و گفت که تعیین مزد کارگران عصر یکشنبه ۲۸ اسفند ماه برگزار می شود تا در این فرصت، شرکای اجتماعی با جامعه هدف خود مشورت و گفت وگو داشته باشند و به نتیجه قطعی برسیم.

جامعه کارگری امشب(یکشنبه) در انتظار تصمیم شورای عالی کار برای تعیین افزایش دستمزد در سال آینده هستند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها