کد خبر 148181

اعلام آمادگی هما برای برقراری پرواز ایران و عربستان

مدیرعامل هواپیمایی هما از آمادگی برای برقراری پرواز بین ایران و عربستان خبر داد و گفت: ایران ایر از مصوبه مولدسازی دارایی های دولتی خارج می شود.

اعلام آمادگی هما برای برقراری پرواز ایران و عربستان

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شمس الدین فرزادی پور در نشست خبری با یادآوری اینکه طی سال 1401 دو فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر الحاق شد، اظهار کرد: امسال در بحث نیروی انسانی، بازنشستگان، بخش فنی و... با مشکلاتی روبرو بودیم که باید این موارد را مدیریت می کردیم و همزمان به موضوعات دیگر هم فکر می کردیم.

وی ادامه داد: امسال پروازهای حج، اربعین و جام جهانی را انجام دادیم که فشار مضاعفی را به ایران ایر وارد کرد.

وی با اعلام اینکه چارچوب برنامه های سال آینده و راهکارها مشخص است، افزود: برای سال آینده عملیات بسیار سنگین حج را داریم که قرار است حدود 90 هزار نفر به خانه خدا اعزام می شوند. 

مدیرعامل ایران ایر با بیان اینکه پروازهای حج کار سنگینی است که با توفیق الهی و تلاش همکاران به نتیجه می رسد، اضافه کرد: برای این کار از ظرفیت های دیگر استفاده می کنیم و در این زمینه مسیرهای متعددی را بررسی کرده این که یکی از آنها مشارکت با ایرلاین های دیگر است.

فرزادی پور گفت: در بحث پروازهای حج کف قیمت را داریم و برای کاهش هزینه ها در ایران سوختگیری میکنیم تا در عربستان مجبور به سوختگیری و پرداخت هزینه ها سنگین نشویم.

وی درباره توافق ایران و عربستان بیان کرد: اگر روابط ایران و عربستان از سر گرفته شود برای انجام پروازهای حج عمره و انتقال زائران شیعه این کشور به ایران برنامه ریزی خواهیم کرد. ایران ایر آمادگی دارد به عنوان پل ارتباطی دو کشور عمل کند.

وی تاکید کرد: منتظریم سطح روابط برقرار شود و پس از آن وارد موضوع انجام پروازهای دو کشور خواهیم شد.

وی از برنامه ارتقای کیفی و کمی ناوگان ایران ایر خبر داد و با اشاره به این که توسعه کیفی فرآیندی است که باید مقدمات آن را طی کرد تا به نتیجه برسیم، اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در کام اول ارتقای ناوگان و همزمان پیگیری خرید هواپیماست. در زمان حاضر 12 تا 14 فروند هواپیمای فعال در ناوگان داریم. در بحث تکنیکال هیچ مشکلی برای ارتقا ناوگان نداریم، فقط بحث منابع مالی است که در این راستا برای سرمایه گذاری در تامین قطعه با بخش خصوصی در حال مذاکره هستیم.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچنین از پیگیری برای خروج قطعی ایران ایر لیست واگذاری های مولدسازی دارایی ها خبر داد و گفت: منتظر مکاتبات اداری این کار هستیم.

وی همچنین با بیان اینکه امسال قیمت قطعه دلاری هواپیما 2 برابر شده است، گفت: به عنوان مثال سال گذشته قیمت یک قطعه 100 دلار بود که امسال به 200 دلار افزایش یافته است.

مدیرعامل هما یادآور شد: در پروازهای نوروزی کارکنان ایران در تمام فرودگاه ها حضور دارند.

ارسال نظر

تازه ها