کد خبر 147982

واردات گوشت تازه گوسفندی از استرالیا

دبیر انجمن تامین کنندگان فرآورده های خام دامی: نخستین محموله گوشت تازه گوسفندی از استرالیا، امروز یا فردا وارد کشور می‌شود.

واردات گوشت تازه گوسفندی از استرالیا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صداوسیما: دکتر شاد دبیر انجمن تامین کنندگان فرآورده های خام دامی با حضور در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی‌های انجام شده از ابتدای هفته  گوشت با کیفیت تازه از کشورهای استرالیا و رومانی وارد کشور می‌شود گفت: واردات گوشت قرمز تا زمانی که قیمت این محصول درکشور به تعادل برسد ادامه خواهد داشت.

مقدمه: خبر رسیده که مقدار متنابهی گوشت از استرالیا و رومانی به کشور وارد می شود، بیشتر توضیح می فرمایید که چه مقدار گوشت است و ایا قرار است در سراسر کشور توزیع شود؟

دکتر شاد : ما میزان مشخصی را برای واردات در نظر داریم واردات تا زمانی که نیاز داخل مرتفع بشود انجام می شود، واردات گوشت تازه گوسفندی از مبادی روسیه ،رومانی ، استرالیا انجام و طی امروز یا فردا، اولین محموله گوشت استرالیا وارد کشور می شود از رومانی هم همین طور از روسیه هم ما طی یک دو هفته گذشته با مساعدتهای معاونت توزیع بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی فرایند بازار انجام شده و به نظر می رسد، بازار به سمت آرامش در حرکت هست به نحوی که ما روز گذشته قیمت دام زنده سبک ، بره نر از حدود ۱۷۵ تومان به ۱۵۰ تومان کاهش قیمت داشته به نحوی که برای فروش و عرضه دام های زنده یک مقدار با مشکل مواجه بودند این را هم حواسمان هست که واردات به نحوی باشد که ضمن ایجاد آرامش و کاهش قیمت مصرف کننده بتوانند خرید مناسبی داشته باشند و البته به دامداران آسیبی وارد نشود.

سوال : خبر دارید با چه قیمتی عرضه خواهد شد

دکتر شاد : ما طبق برنامه ریزی که کردیم براساس قیمت های جهانی و تبدیل قیمت ارز البته با قیمت نیمایی ۲۸ هزار تومان و ۵۰۰ هر دلار گوشت روسیه با حدود ۲۲۰ هزار تومان عرضه می شود البته توسط وارد کنند کنندگان عرضه می شود به مبادی به سکوهای توزیع از رومانی ۲۵۵ هزار تومان از استرالیان بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان امیدواریم که این سبک از عرضه باعث آرامش می شود فکر می کنم خود شما ومردم عزیزمان شاهد آرامش نسبی در همین چند روزه گذشته بودند در بازار

سوال : از نظر کیفیت به چه صورت هست؟ چون سری پیش مردم اعلام کردن البته در خبرها هم آمد که آن طور که باید کیفیت مطلوب نیست؟

دکتر شاد : آن زمان،فصل مناسبی برای واردات نبوده، شاید یک مقدار گوشت بی کیفیت از نظر میزان چربی نه از نظر کالری و سلامت من ان را رد نمی کنم، اما گوشت هایی که الان از نواحی استرالیا یا رومانی وارد می شود اینها جزو گوشتهای با کیفیت یاد می شود حتی گفت لوکس هست در سطح جهانی حساب میشوند و صادراتی هستند برای کل کشورهای دنیا ضمن اینکه ما برنامه ریزی که کردیم یکی از اعضای هیات مدیره انجمن مان را در واقع مستقر کردیم در استرالیا نظارت مستقیم دارد به فرایند تولید و کشتار این است که من اطمنیان خاطر می دهم به هموطنان که گوشت با کیفیت فوق العاده و با قیمت مناسب انشالا عرضه خواهد شد. سوال : این گوشت یخ زده است؟

دکتر شاد : این گوشت های تازه هستند که با پرواز یا کامیون از مسیر رومانی در زمان مشخص و محدودی که دامپزشکی مشخص کرده این را ما می رسانیم به بازار.​

ارسال نظر

تازه ها