کد خبر 147954

سالن خط تولید جت آموزشی یاسین افتتاح شد

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح سالن تولید جت آموزشی پیشرفته یاسین گفت:‌ این هواپیما دارای ویژگی های خاصی است که مهم‌ترین آن طراحی بسیار عالی و بومی آن است که به ما اجازه می‌دهد تا بتوانیم این هواپیما را در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

سالن خط تولید جت آموزشی یاسین افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح سالن تولید جت آموزشی پیشرفته یاسین گفت:‌ این هواپیما دارای ویژگی های خاصی است که مهم‌ترین آن طراحی بسیار عالی و بومی آن است که به ما اجازه می‌دهد تا بتوانیم این هواپیما را در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

 

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی صبح امروز(شنبه ۲۰ اسفندماه) در مراسم افتتاح سالن تولید و رونمایی از نخستین نمونه فروندِ تولید معیار و عملیاتی جت آموزش پیشرفته یاسین، گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما در بحث انتقال توان هوایی آموزش خلبانی است به ویژه در نیروی هوایی است که مأموریت دفاع از فضا و هوای کشور را دارد.

وی ادامه داد: آموزش خلبانی از آن با آموزش‌های سطح بالا است که در آن نیاز به هواپیمای آموزشی های مختلف نیاز دارد.

وزیر دفاع بیان کرد: همکاران ما در صنعت دفاعی از سال ۹۹ اقدام به طراحی و ساخت هواپیمای جت آموزشی مادون صوت کردند که فروند دوم آن امروز رونمایی شد.

امیر آشتیانی با اشاره به ویژگی‌های هواپیمای یاسین تصریح کرد: این هواپیما دارای ویژگی های خاصی است که مهم‌ترین آن طراحی بسیار عالی و بومی آن است که به ما اجازه می‌دهد تا بتوانیم این هواپیما را در بخش‌های مختلف استفاده کنیم به ویژه به عنوان یک هواپیمای رزمی و پشتیبانی هوایی نزدیک.

ارسال نظر

تازه ها