کد خبر 147929

اختلافات در کابینه نتانیاهو بر سر برکناری رئیس پلیس تل آویو

«غالی بهارف میارا» مشاور قضایی کابنیه «بنامین نتانیاهو» تصمیم «بن گویر» وزیر امنیت داخلی این رژیم در مورد برکناری رئیس پلیس منطقه «تل آویو» را متوقف کرده است.

اختلافات در کابینه نتانیاهو بر سر برکناری رئیس پلیس تل آویو

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رادیو ارتش اسرائیل امروز (جمعه) با انتشار این خبر تصریح کرد که بر سر این موضوع اختلافاتی بین مشاور قضایی کابینه این رژیم با وزیر امنیت داخلی آن به وجود آمده است.

«ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب با این ادعا که رئیس پلیس منطقه تل آویو در کنترل تظاهرات ناتوان است تصمیم گرفت وی را از این سمت برکنار کند.

بن گویر در بیانیه‌ای مشترک با «یعقوب شبتای» بازرس کل پلیس رژیم اسرائیل از تغییرات در بین فرماندهان پلیس از جمله برکناری فرمانده منطقه تل‌آویو به دلیل آنچه آن‌ها مدارای پلیس با اعتراضات گسترده علیه کابینه نتانیاهو که در مخالفت با طرح تغییرات قضایی انجام شده است توصیف کردند، طرح خبر داد.

در این پیوند، خبرگزاری «سما» فلسطین نوشت: هرچند گفته شده که برکناری این افسر پلیس به خاطر تانواتی در کنترل تظاهرات روز پنجشنبه بوده، اما علت اصلی را می‌توان در سرپیچی از بن گویر دانست.

پیش از این شماری از افسران اسرائیلی از جمله یعقوب شبتای رئیس پلیس اسرائیل به بن گویر به خاطر آن که وی از پلیس خواسته بود با معترضان با خشونت و شدت برخورد کنند، اعتراض کرده بودند.

شبتای گفته بود که معترضان هرج و مرج طلب یا تروریست نیستند و نباید با آن‌ها با خشونت رفتار کرد.

بن گویر که تندروترین وزیر کابینه رژیم صهیونیستی است در ماه‌های اخیر با اعمال خشونت علیه زیردستان و نیز مردم فلسطین، تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی را تشدید کرده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها