کد خبر 147790

شکایت شورای رقابت ترکیه از توئیتر و ایلان ماسک

شورای رقابت ترکیه از تصمیم خود برای جریمه ایلان ماسک، مالک توئیتر خبر داد. این شورا ایلان ماسک را محکوم به پرداخت ۰.۱ درصد از درآمد خود از توئیتر در ترکیه کرده است.

شکایت شورای رقابت ترکیه از توئیتر و ایلان ماسک

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شورای رقابت ترکیه از تصمیم خود برای جریمه ایلان ماسک، مالک توئیتر خبر داد.

بر اساس این گزارش، این شورا ایلان ماسک را محکوم به پرداخت ۰.۱ درصد از درآمد خود از توئیتر در ترکیه کرده و دلیل این امر نیز، عدم اخذ مجوز فعالیت از سوی شورای رقابت ترکیه اعلام شده است.

این شورا همچنین در بیانیه رسمی خود اعلام کرده که به زودی شکایت رسمی خود را علیه ایلان ماسک در دادگاه های این کشور به جریان خواهد انداخت.

توئیتر و شخص ایلان ماسک هنوز به این اقدام دولت ترکیه واکنش نشان نداده اند.

لازم به ذکر است، فعالیت های تجاری شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر و فیسبوک و عدم پرداخت مالیات از سوی این شرکت ها به دولت های محلی، طی ماه های گذشته به یکی از موضوعات پر بحث در جهان تبدیل شده است.

بسیاری از این دولت ها معتقدند، ماموریت شبکه های اجتماعی ماهیتی تجاری نداشته و در صورتی که این شبکه ها خواستار اخذ هرگونه تبلیغ یا هر نوع درآمد دیگری از شهروندان این کشورها باشند، می بایست نسبت به پرداخت مالیات به دولت اقدام نمایند.

این در حالیست که بسیاری از کشورها از تدوین قانون صریح و اجرای آن در این زمینه رنج برده و همچنان ماهیت کاری شبکه های اجتماعی بین المللی در هاله ای از ابهام قرار دارد.

ارسال نظر

تازه ها