کد خبر 147722

حدادعادل: تلاطم قیمت ارز ربطی به مسائل اقتصادی ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تلاطم قیمت ارز ربطی به مسائل اقتصادی ندارد و یک مسئله آزار دهنده و تحریمی و توطئه آمیز از سوی دست‌های آشکار و پنهان است که البته باید دولت با تدبیر این مسأله را حل کند.

حدادعادل: تلاطم قیمت ارز ربطی به مسائل اقتصادی ندارد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، غلامعلی حداد عادل امروز در جمع فعالان صنفی در اتاق اصناف تهران گفت: دو سه  هفته اخیر با تلاطم غیرقابل پیش بینی قیمت ارز مواجه بودند و این مسئله یک واقعیت است و ما نیز آن را تصدیق می کنیم که اصناف با ثبات قیمت روبرو نیستند این واقعیت انکار ناپذیر است اما  این مطلب را می خواهم بگویم که ما در ۱۰ سال گذشته نیز شاهد افزایش قیمت ارز بوده‌ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت از وقتی که تحریم ها شدت پیدا کرده است ما شاهد هستیم که قیمت ارز از ۳۵۰۰ تومان افزایش یافت، این جهش های اخیر حیرت آور بود و این در حالی است که در دولت آقای رییسی شاید در مدت ۱۰ ماه نهایتاً دو هزار تومان قیمت ارز افزایش داشت، اما در روزهای اخیر افزایش قیمت شدید بود و حتی در روز تعطیل نیز شاهد افزایش قیمت بودیم.

وی اظهار داشت: تلاطم قیمت ارز ربطی به مسائل اقتصادی ندارد و یک مسئله آزار دهنده و تحریمی و توطئه آمیز از سوی دست های آشکار و پنهان است که البته باید دولت با تدبیر این مسأله را حل کند. 

حداد عادل بیان داشت همواره باشیب قیمت ارز مواجه بوده ایم اما این شیب طی هفته‌های گذشته افزایش داشت و امیدواریم این ثبات بازگردد.

وی با بیان اینکه هر چیزی بهایی دارد، گفت: استقلال هم بها دارد و این سختی که ملت ایران و مسئولان می‌کشند، بهایی است که برای استقلال می‌دهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت نمونه آشکار دخالت ها دست‌های خبیث پنهان در ماجرای مسمومیت دختران دانش آموز است و ببینید که چه بساطی راه انداخته‌اند، به طوری که از وزیر خارجه آمریکا تا مقامات اروپایی تلاش می‌کنند که نشان دهند دولت ایران این کار را انجام می‌دهد و این حیرت آور است، لذا این کار توطئه گران  برای سرگرم کردن مردم است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها