کد خبر 147717

بزرگترین قطب واردات و صادرات ریلی مرکز کشور فردا افتتاح می‌شود

بزرگترین قطب وارداتی و صادراتی ریلی مرکز کشور فردا (دوشنبه، ۱۵ اسفندماه) با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن افتتاح می‌شود.

بزرگترین قطب واردات و صادرات ریلی مرکز کشور فردا افتتاح می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، فاز نخست بندر خشک ریلی تهران با وسعت نزدیک به ۵۵ هکتار، در مرکز تقاطع کریدورهای بین المللی و ریلی شرق- غرب و شمال- جنوب در ۲۰ کیلومتری شهر تهران و مجاورت شهرستان اسلامشهر قرار دارد.

راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای رسالت خود در توسعه حمل و نقل ریلی و ایجاد مراکز لجستیک، با سرعت بخشی به پروژه ساخت بندر خشک ریلی تهران (به‌ویژه از اسفند سال ۱۴۰۰)، در فاز نخست و در پروژه پیش رو با سرمایه گذاری معادل یک‌هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی، اقدام به ساخت بزرگترین قطب و محوطه کانتینری درون سرزمینی کشور، فراهم کردن همه شرایط مورد نیاز از جمله ساختمان گمرک، ساختمان مدیریت ریلی و محوطه تخلیه و بارگیری ورق های فولادی ایران خودرو کرده است.

کاهش زمان ترخیص کالاهای وارداتی، کاهش مصرف سوخت، کاهش زمان رسوب کالا در گمرک، انجام تشریفات کالاهای صادراتی در مجاورت پایتخت، اشتغال‌زایی و رونق تولید، از جمله مزایای این طرح راهبردی است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها