کد خبر 147704

فردا، بزرگترین بندر خشک ریلی خاورمیانه افتتاح می شود

بندر خشک آپرین به عنوان بزرگترین بندر خشک ریلی خاورمیانه فردا همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به اسلامشهر افتتاح می شود.

فردا، بزرگترین بندر خشک ریلی خاورمیانه افتتاح می شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قرار است بندر خشک آپرین به عنوان نخستین بندر خشک کشور و بزرگترین بندر خشک ریلی خاورمیانه فردا دوشنبه با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن به بهره‌برداری برسد.

فاز اول بندر خشک ریلی تهران با وسعت حدود 55 هکتار در مرکز تقاطع کریدورهای بین المللی و ریلی شرق - غرب و شمال – جنوب در 20 کیلومتری شهر تهران و مجاورت شهرستان اسلامشهر قرار دارد.

راه‌اندازی بندرخشک آپرین 5 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم را ایجاد خواهد کرد و فضایی را فراه می‌کند تا بیش از 60 درصد از کالاهای ورودی کشور دریافت و به صاحبان کالا تحویل داده شود. بندر خشک و مرکز لجستیک آپرین نقش بسزایی در افزایش جذابیت حوزه صادرات و واردات ریلی ایفا خواهد کرد. کاهش حمل و نقل جاده‌ای، کاهش سوخت و افزایش سرعت انتقال کالا را می‌توان از مزایای بهره‌برداری از بندر خشک آپرین نام برد.

راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای توسعه حمل و نقل ریلی و ایجاد مراکز لجستیک با سرعت بخشی به پروژه احداث بندر خشک ریلی تهران (به ویژه از اسفند سال 1401)؛ در فاز اول و در پروژه پیش رو با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی به ساخت بزرگترین محوطه کانتینری درون سرزمینی کشور، فراهم سازی شرایط مورد نیاز استقرار گمرک از جمله ساختمان اداری با زیربنای مجموع 870 مترمربع و محوطه تخلیه و بارگیری ورق‌های فولادی ایران خودرو اقدام کرده است.

به گزارش تسنیم، قرار بود بندر خشک آپرین دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

ارسال نظر

تازه ها