کد خبر 147608

اسلامی: بی‌عهدی طرف‌های برجام باعث شد تعهداتمان را کاهش دادیم

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: با توجه به اینکه طرف ها به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و حتی مانع همکاری کشورها و سایر شرکت ها با ایران شدند و تحریم ها را هم افزایش دادند ایران به موجب قانون اقدام راهبردی تصمیم به کاهش تعهدات گرفت و این باعث شد تا وقتی ما کاهش تعهدات داریم آژانس بیاید و گزارش عدم انطباق تهیه کند و بگوید از وضعیت اطلاع ندارم.

اسلامی: بی‌عهدی طرف‌های برجام باعث شد تعهداتمان را کاهش دادیم

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: ایران در پی بی‌عهدی طرف های برجام به موجب قانون اقدام راهبردی تصمیم به کاهش تعهدات برجامی گرفت.

محمد اسلامی در سخنانی در شبکه خبر که صبح روز شنبه انجام شد با اشاره به سفر مدیرکل آژانس به تهران و مذاکرات میان دو طرف گفت: موضوع پایش عملکرد و وضعیت و ظرفیت صنعت هسته‌ای ایران است که به موجب برجام تکالیفی را شورای امنیت به آژانس داده است.

به نوشته ایسنا، وی ادامه داد: با توجه به اینکه طرف ها به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و حتی مانع همکاری کشورها و سایر شرکت ها با ایران شدند و تحریم ها را هم افزایش دادند ایران به موجب قانون اقدام راهبردی تصمیم به کاهش تعهدات گرفت و این باعث شد تا وقتی ما کاهش تعهدات داریم آژانس بیاید و گزارش عدم انطباق تهیه کند و بگوید از وضعیت اطلاع ندارم.

ارسال نظر

تازه ها