کد خبر 147549

رئیسی: ذخایر ارزی کشور نگران‌کننده نیست

رئیس جمهور با بیان اینکه تراز مالی کشور مثبت است گفت: دشمن نمی‌تواند تولید و اقتصاد را در کشور متوقف کند و ذخایر ارزی کشور به هیچ وجه نگران‌کننده نیست.

رئیسی: ذخایر ارزی کشور نگران‌کننده نیست

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور بعد از ظهر امروز در اجتماع مردم بندر بوشهر با تاکید بر لزوم خدمت‌رسانی بهتر و موثرتر به مردم اظهار داشت: همه مسئولان موظف هستند با تمام توان برای بهبود خدمات‌رسانی به مردم اهتمام ورزند.

وی افزود: امنیت امروز مرهون خون شهدا و ایثارگری ایثارگران و جانبازان هستیم و باید قدردان این زحمات باشیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: وحدت و انسجام ملت مرهون شهادت شهیدان و ایثارگران است و امروز شاهد وحدت بین اقوام مختلف در کشور هستیم.

رئیسی تصریح کرد: دشمن نمی‌خواهد ایران مستقل باشد و به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی است.

وی اضافه کرد: دشمن با تحریم ظالمانه بدنبال توقف ایران بود که هرگز به اهداف خود نرسید.

رئیسی گفت: دشمن با جنگ ترکیبی و در حوزه‌های مختلف وارد شد ولی با هوشیاری و بصیرت مردم شکست خوردند.

وی با بیان اینکه دشمن در مورد ملت ایران دچار اشتباه محاسباتی شده افزود: دشمن نمی‌تواند تولید و اقتصاد را در کشور متوقف کند.

رئیس جمهور گفت: همان‌گونه که در خیابان، دشمن را ناکام کردند در مساله ارزی نیز دشمن را ناکام می‌گذارند.

رئیسی گفت: رغبت بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور وجود دارد و با فتنه و توطئه متوقف نخواهد شد.

وی اضافه کرد: برخی‌ها بدنبال ناامید کردن مردم هستند که البته هرگز به نتیجه نمی‌رسند.

رئیس جمهور با اشاره به ساخت پالایشگاه فاز ۱۴ توسط متخصصان داخلی ایران گفت: این صنعت بزرگ توسط جوانان توانمند ما راه‌اندازی شده است.

 رئیسی از افتتاح فاز ۱۱ بعنوان آخرین فاز پارس جنوبی در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: با وجود تلاش دشمنان برای ایجاد مشکل، رشد تولید ما در کشور به پنج درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تراز مالی کشور مثبت است ادامه داد: ما ۴۰ درصد تراز تجارت مثبت داریم در شرایطی که دشمن می‌خواست ارتباط ما را با دیگر کشورها قطع کند؛ ما تولید داریم و نمی‌توانند ما را متوقف کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن با التهابات تورمی و التهاب در بازار دنبال بی‌ثباتی است تاکید کرد: از طریق رسانه‌های خود علیه مردم و مسئولان ما دروغ‌پردازی می‌کنند و می‌خواهند ایجاد اغتشاش و اختلال کنند.

وی گفت: ذخایر ارزی کشور به هیچ وجه نگران‌کننده نیست و دشمن با ایجاد شایعه دنبال وارونه جلوه دادن این موضوع است و اطمینان دارم که مردم در اغتشاشات ارزی هم دشمن را ناکام خواهند گذاشت.

ارسال نظر

تازه ها