کد خبر 147349

تکذیب سهمیه‌بندی آب در تهران

در زمان حاضر تأمین آب پایتخت در حالت پایدار قرار دارد و برنامه‌ای برای اعمال محدودیت عمومی در توزیع آب در دستور کار نیست.

تکذیب سهمیه‌بندی آب در تهران

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارشی امروز در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شد که حاکی از احتمال اعمال محدودیت در توزیع آب کلان‌شهر تهران بود. بر اساس این گزارش "طبق اعلام شرکت آبفای استان تهران به‌دلیل مصرف بی‌رویه آب شرب در تهران ذخایر آبی موجود این استان قابل پاسخگویی نبوده و این روند احتمال اعمال محدودیت را افزایش می‌دهد."

در شرایطی که در روزهای پرمصرف پایان سال قرار داریم و مردم در نقاط مختلف پایتخت در حال انجام سنت دیرینه خانه‌تکانی هستند و منازل خود را برای ورود به سال جدید آماده می‌کنند، انتشار اخباری در خصوص احتمال اعمال محدودیت در توزیع آب در تهران، این سؤال مطرح است؛ آیا آب در تهران در آستانه نوروز، سهمیه‌بندی می‌شود؟

بررسی‌های خبرنگار خبرگزاری تسنیم از شرایط تأمین آب پایتخت و همچنین پیگیری از شرکت آب و فاضلاب استان تهران نشان می‌دهد در زمان حاضر تأمین آب پایتخت در حالت پایدار قرار دارد و برنامه‌ای برای اعمال محدودیت عمومی در توزیع آب در دستور کار نیست.

* قطع آب 37هزار مشترک بدمصرف تهرانی

تنها محدودیتی که در تهران در بخش آب اعمال شده، برخورد بازدارنده با مشترکان بدمصرف است. از ابتدای مهرماه تا امروز، قطع آب 37 هزار مشترک بدمصرف تهرانی از ساعت 9 تا 17 و به‌صورت موقت انجام شده است تا این مشترکان نسبت به اصلاح روند مصرف خود اقدام کنند.

نیاوران، دیباجی، آیت‌الله کاشانی و شهرک غرب از لحاظ استقرار مشترکان بدمصرف آب، در صدر نواحی تهران قرار دارند و نیاوران با 18 هزار و 200 مشترک بدمصرف، رکورددار بدمصرفی آب در تهران است.

* 88درصد ظرفیت مخازن سدهای تهران خالی است

در روزهای اخیر رکورد مصرف زمستانه آب در تهران با مصرف لحظه‌ای 53 هزار لیتر در ثانیه شکسته شد اما در 24 ساعت گذشته، میزان پیک مصرف لحظه‌ای آب تهران در محدوده 45 هزار لیتر در ثانیه بوده است.

در زمان حاضر، میزان ذخایر آبی سدهای تهران، بالغ بر 223 میلیون مترمکعب است که این میزان، نشان‌دهنده خالی بودن 88 درصد ظرفیت مخازن سدهای پنج‌گانه تأمین آب تهران است، ازاین‌رو لازم است مشترکان تهرانی، در مصارف آب، بهینه‌سازی و صرفه‌جویی را در دستور کار خود قرار دهند.

ارسال نظر

تازه ها