کد خبر 147160

آفریقای جنوبی و نیجریه به فهرست خاکستری «اف ای تی اف» اضافه شدند

نهاد نظارت بر جرائم مالی جهان "اف ای تی اف" روز جمعه نام آفریقای جنوبی و نیجریه را به فهرست خاکستری کشورهای تحت نظارت ویژه برای رعایت تدابیر جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم افزود.

آفریقای جنوبی و نیجریه به فهرست خاکستری «اف ای تی اف» اضافه شدند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزای رویترز؛ کارگروه اقدام مالی "اف ای تی اف" مستقر در پاریس، یک سازمان بین دولتی مامور مبارزه با پولشویی و تامین مالی گروه های ترویستی با تعیین معیارهای جهانی و بررسی رعایت این مقررات توسط کشورها، اعلان کرده که پس از بررسی، این ۲ کشور را به فهرست خاکستری خود افزوده است.

افزوده شدن نام آفریقای جنوبی به این فهرست، آسیبی به شهرت دولت این کشور است که تلاش ها برای برطرف کردن نارسایی ها شناسایی شده توسط اف ای تی اف را آغاز کرده و می تواند تلاش های بزرگ ترین اقتصاد آفریقا را برای دسترسی به بودجه و حمایت نهادهای توسعه چندجانبه و سازمان های وام دهنده رسمی، با دشواری روبرو کند.

به گزارش ۲۱ بهمن ماه ایرنا از خبرگزاری فرانس پرس؛ سیریل رامافوزا رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در پی بحران بی‌سابقه کمبود برق که باعث کاهش رشد اقتصادی این کشور شده است، وضعیت فاجعه ملی اعلام کرد.

رامافوزا پنجشنبه شب در سخنانی گفت: ما برای حل بحران برق و مقابله با تاثیرات آن فاجعه ملی اعلام می‌کنیم.

وی افزود: شرایط اضطراری، اقدامات اضطراری را ایجاب می‌کند.

آفریقای جنوبی در ماه‌های گذشته با شدیدترین بحران انرژی روبرو بوده و قطعی برق به مساله وخیمی در این کشور تبدیل شده است.

زمان‌بندی قطعی برق یکی از اقداماتی است که مقام‌های آفریقای جنوبی اجرا کرده‌اند تا شبکه تامین برق بتواند به فعالیت خود ادامه بدهد.

شرکت دولتی «اسکام» که مسئولیت تامین برق آفریقای جنوبی را بر عهده دارد با انبوهی از بدهی روبرو است و نتوانسته تقاضای برق در این کشور را تامین کند.

اعلام وضع فاجعه ملی امکان می‌دهد که بودجه و منابع اضافی در اختیار این شرکت قرار بگیرد تا بتواند پروژه‌های تامین انرژی را بسرعت اجرا کرده و برخی الزامات قانونی را دور بزند.

آخرین باری که رامافوزا در آفریقای جنوبی وضع فاجعه ملی اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ و با هدف مقابله با کرونا بود.

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی اعلام کرده است که برای مقابله با مشکل برق در این کشور یک وزیر ویژه برق منصوب می‌کند تا بتواند فورا با این بحران مقابله کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها