کد خبر 147118

قیمت خرید تضمینی گندم به زودی اصلاح می‌شود

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: اصلاح قیمت خرید در دستور کار شورا قرار می‌گیرد تا پس از بررسی در کمیته‌های کارشناسی، نرخ منطقی متناسب با هزینه‌های تولید اعلام شود.

قیمت خرید تضمینی گندم به زودی اصلاح  می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیقلی ایمانی مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران اظهار داشت: با توجه به بارش‌های اخیر و پراکنش بارش، وضعیت سبزینگی مزارع گندم در اکثر استان‌ها مساعد است.
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران افزود: گرچه در ابتدای فصل کشاورزان با مشکل تامین کود روبه رو بودند، اما با تلاش‌های شرکت خدمات حمایتی، کود را از بنادر به صورت فله‌ای به استان‌ها آوردند و اکنون هم در بحث کود سرک هیچ مشکلی نداریم به طوریکه به ازای هرهکتار ۳۰۰ کیلو کود توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: هم اکنون وضعیت مزارع گندم در جنوب، برخی مناطق غربی و قسمت‌های شرقی کشور مناسب است که با استمرار پراکنش بارش‌های مناسب پیش بینی می‌شود که نیازی به واردات گندم برای تامین نان مردم نداشته باشیم.
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران درباره آخرین جزئیات اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم گفت: بنابر مکاتبه‌ای که با کمیسیون کشاورزی مبنی بر آنالیز هزینه‌های تولید و شورای قیمت گذاری داشتیم، اصلاح قیمت خرید در دستور کار شورا قرار می‌گیرد تا پس از بررسی در کمیته‌های کارشناسی، نرخ منطقی متناسب با هزینه‌های تولید اعلام شود.

ارسال نظر

تازه ها