کد خبر 147101

پیش‌نویس طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به مجلس نمایندگان برده شد

مت گیتس، عضو جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا، پیش‌نویس طرحی را به مجلس ارائه کرد که جو بایدن را ملزم به خروج نیروهایش از سوریه می‌کند.

پیش‌نویس طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به مجلس نمایندگان برده شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک عضو جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا، پیش‌نویس طرحی را به مجلس ارائه کرد که جو بایدن را ملزم به خروج نیروهایش از سوریه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری نووستی، مت گیتس، نماینده جمهوری خواه ایالات متحده پیش نویس طرحی را به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور را به خارج نمودن نیروهایش از سوریه ملزم می‌کند.

این پیش‌نویس حاکی از آن است که تعداد نیروهای آمریکایی در خاک سوریه به ۹۰۰ نفر می‌رسد، هرچند کنگره با این موضوع موافقت نکرده است.

این نماینده در بیانیه‌ای گفت: کنگره تا امروز به هیچ وجه با حضور نیروهای مسلح آمریکایی در سوریه موافق نبوده است.

گیتس گفت که مجلس نمایندگان باید پیش‌نویس طرح را در مدت ۱۸ روز از تاریخ ارائه آن به رای‌گیری بگذارد، زیرا با مسائل جنگ و صلح در ارتباط است.

بنا بر این گزارش، آمریکا از سپتامبر ۲۰۱۴ عملیات نظامی خود را علیه تشکیلات تروریستی "داعش" در سوریه و عراق آغاز و در سال ۲۰۱۹، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، بخشی از نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه را خارج کرد.

ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ تصمیم گرفت یک نیروی نظامی محدود را برای مدت نامشخص در سوریه باقی نگه دارد. این نیرو در برخی از نقاط استان حسکه و دیرالزور در نزدیکی منابع نفتی مستقر است./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها