کد خبر 147001

جلسه ویژه ارزی مجلس با حضور مخبر، خاندوزی و فرزین

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مولفه و متغیرهای اقتصادی کشور، وضعیتی که ما در فضای بازار غیررسمی ارز داریم با متغیرهای واقعی اقتصادی همخوانی ندارد و این موضوع قابل مدیریت است.

جلسه ویژه ارزی مجلس با حضور مخبر، خاندوزی و فرزین

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس در زمینه موضوعات ارزی گفت: با توجه به اهمیت مباحث ارزی در اقتصاد کشور و التهاباتی که در هفته های اخیر در این بخش رخ داده، مجلس امروز جلسه غیرعلنی برای بررسی مسئله برگزار کرد.

وی تاکید کرد: در این جلسه تعدادی از نمایندگان مباحث خودشان را در زمینه موضوعات ارزی بیان کردند. همچنین ریاست مجلس نیز درباره وضعیت ارزی اظهارنظر کردند و کمیسیون اقتصادی هم گزارش های کامل خود و پیشنهادات مرتبط در این بخش را مطرح کرد.

پورابراهیمی اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است، با توجه به مولفه و متغیرهای اقتصادی کشور، وضعیتی که ما در فضای بازار غیررسمی ارز داریم با متغیرهای واقعی اقتصادی همخوانی ندارد و این موضوع قابل مدیریت است.

وی با بیان اینکه سیاست‌های ارزی در این رابطه بسیار حائز اهمیت است ، گفت:اتفاقاتی که اخیراً از سوی بانک مرکزی رقم خورده نیازمند تعدیل و اصلاحاتی است . همچنین گزارش پیشنهادی مجلس در زمینه مباحث ارزی در قالب مصوبه کمیسیون اقتصادی به رئیس‌جمهور ارائه شده است. همچنین ما دیروز هم با معاون اول رئیس‌جمهور در این بخش جلسه داشتیم و جمع‌بندی این است که نشست مشترک و نقطه نظراتی که مبتنی بر یک نگاه تجربی و علمی است، مبنای تصمیم‌گیری بانک مرکزی باشد چرا که می‌تواند فضای ملتهب و ارزی را کاهش دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ان شاءالله قرار است فردا جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و امور دارایی و رئیس کل بانک مرکزی در زمینه موضوعات ارزی در مجلس برگزار شود.

پور ابراهیمی با بیان اینکه کلیات این موضوع مبنای همراهی و همکاری بین مجلس و دولت برای تصمیم واحد در زمینه ارزی است ادامه داد: به نظر می‌رسد برخی از تصمیمات اخیر بانک مرکزی نیازمند اصلاح است و مجلس در پیشنهادات خود اعلام کرده امکان کاهش التهابات ارزی وجود دارد. امیدواریم در مدت یک الی دو روز آینده با هماهنگی که بین مجلس و دولت شکل گرفته و برگزاری جلسه روز آینده ، توافق جدیدی در ارتباط مباحث ارزی کشور مبنای عمل قرار گیرد.

وی ادامه داد: مجلس هم به دلیل ضرورت رصد اتفاقاتِ ارزی در کشور، وقت کافی برای این موضوع گذاشته تا رویکردهای اجرایی که مبنای تصمیمات علمی و تجربی سنوات گذشته است التهابات ارزی را به حداقل برساند.

ارسال نظر

تازه ها