کد خبر 146909

اصلاح طرح شفافیت قوای ۳ گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها

در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۱ اسفند ماه) نمایندگان با اصلاح طرح دوفوریتی شفافیت قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها جهت تأمین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

اصلاح طرح شفافیت قوای ۳ گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۱ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح دوفوریتی شفافیت قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها جهت تأمین نظر شورای نگهبان با الحاق یک تبصره به عنوان تبصره (۱) به ماده (۱) و اصلاح تبصره فعلی به عنوان تبصره (۲) با ۱۷۵ رأی موافق، ۶ رأی مخالف، ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

تبصره الحاقی به ماده ۱ به شرح زیر است: فعالیت های موسسات خصوصی حرفه ای عهده دار خدمات عمومی که هیچگونه ارتباطی با مأموریت های عمومی آن دستگاه ندارد از شمول این قانون مستثنی است. تشخیص فعالیت های مذکور بر عهده کمیسیون موضوع ماده (۱۸) قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب ۶/ ۱۱/ ۱۳۸۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن می باشد.

همچنین نمایندگان جهت تأمین نظر شورای نگهبان در ماده (۲) بر مصوبه قبلی مجلس با ۱۱۹ رأی موافق، ۵۴ رأی مخالف، ۱۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در جلسه اصرار ورزیدند.

همچنین نمایندگان با اصلاح ماده ۴ این طرح نیز جهت تأمین نظر شورای نگهبان با ۱۶۵ رأی موافق، ۹ رأی مخالف، ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر این اساس؛ ماده ۴ به شرح زیر اصلاح شد: مشمولین این قانون به استثنای شوراهای اسلامی روستا موظفند هر یک سال یک‌بار گزارش عملکرد اجرای این قانون را به مجلس شورای اسلامی ارسال نمایند.

ارسال نظر

تازه ها