کد خبر 146837

بدهی خانوارهای آمریکایی از ۱۶.۹ تریلیون دلار عبور کرد

بدهی کارت‌های اعتباری در آمریکا طی سه ماهه چهارم سال 2022 رکورد زده و نزدیک به یک تریلیون دلار شده است.. بانک فدرال رزرو نیویورک در گزارش سه ماهه خود اعلام کرد که کل بدهی خانوارهای آمریکایی از ۱۶.۹ تریلیون دلار فراتر رفته است.

بدهی خانوارهای آمریکایی از ۱۶.۹ تریلیون دلار عبور کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، بانک فدرال رزرو نیویورک در گزارش سه ماهه خود درباره بدهی خانوارهای آمریکایی که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که بدهی کارت‌های اعتباری در این کشور طی سه ماهه چهارم سال 2022 رکورد زده و نزدیک به یک تریلیون دلار شده است.

بر اساس این داده‌ها، بدهی کارت‌های اعتباری آمریکایی‌ها در سه ماه آخر سال 2022 با 61 میلیارد دلار افزایش به 986 میلیارد دلار رسیده است که در کل تاریخ رصد این ارقام از سال 1999 بالاترین رقم محسوب می‌شود.

بنا بر گزارش این بانک، کل بدهی خانوارها از 16.9 تریلیون دلار فراتر رفته است. مقامات این کشور افزایش بدهی را به قیمت‌های بالای مصرف‌کننده، بودجه قوی مصرف‌کننده و افزایش‌های مکرر بهره بانکی که نرخ سود کارت‌های اعتباری را به حدود 20 درصد رساند.

همچنین گزارش شده است که مشتریان بانک‌های آمریکایی اغلب بازپرداخت اقساط وام را به تاخیر می اندازند، که به گفته محققان فدرال رزرو نیویورک، این موضوع "نگران کننده" است.

در حال حاضر، رقم موجودی کارت‌های اعتباری روند معکوسی نسبت به دو سال پیش داشته است چرا که در آن زمان مصرف‌کنندگان آمریکایی با استفاده از کمک‌های نقدی دولت در طول قرنطینه‌های کووید-19 و کاهش هزینه‌های کلی خود مانند هزینه سفر در طول تعطیلات به دلیل همه‌گیری کرونا، بدهی‌های خود را پرداخت می‌کردند.

این امر منجر به کاهش بدهی کارت‌های اعتباری شد که در اوایل سال 2021 به 770 میلیارد دلار رسید و در مقایسه با رقم ثبت شده در مدت مشابه سال قبل یعنی 890 میلیارد دلار، کاهش نشان می‌داد.

به طور کلی، بدهی کارت‌های اعتباری در ایالات متحده طی سال گذشته 130 میلیارد دلار افزایش یافت که بزرگترین رشد سالانه ثبت شده محسوب می‌شود.

تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) در سال جاری میلادی چندین بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد و هزینه های استقراض کارت اعتباری را باز هم بالاتر خواهد برد.

ارسال نظر

تازه ها