کد خبر 146793

رهبر انقلاب: ایران‌هراسی دشمنان به‌خاطر دفاع ایران از ملت فلسطین است

همزمان با خجسته عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلّی‌الله‌علیه‌و آله‌وسلّم، صبح امروز (شنبه) جمعی از مسئولان نظام، نمایندگان و سفیران کشورهای اسلامی و میهمانان شرکت کننده در مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب: ایران‌هراسی دشمنان به‌خاطر دفاع ایران از ملت فلسطین است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، همزمان با خجسته عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلّی‌الله‌علیه‌و آله‌وسلّم، صبح امروز (شنبه) جمعی از مسئولان نظام، نمایندگان و سفیران کشورهای اسلامی و میهمانان شرکت کننده در مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

گزیده سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار به شرح ذیل است:

بعثت نبیّ اعظم (ص) بزرگترین هدیه‌ای است که خداوند متعال به مجموع بشریت عنایت کرده. هدایای الهی که «وَإِن تَعُدُّوا نِعْمَةَ اللَّهِ لَا تُحْصُوهَا» اما هیچ نعمتی، هیچ هدیه‌ای به عظمت و وزانت بعثت نبیّ اکرم نیست. علت هم این است که بعثت حامل گنجینه‌هایی است برای بشر. این گنجینه‌ها تمام نشدنی است.
این گنجینه‌ها میتواند سعادت بشر را در زندگی خودش، در همین زندگی دنیا تا قبل از آخرت تأمین کند.
هزاران گنجینه‌ی ممتاز در قرآن و تعلیم اسلام هست، اینها را بعثت برای ما آورده است. بعضی از ما مسلمانها این گنجینه‌ها را اصلاً نمیشناسیم،‌ بعضی از ما آن را انکار میکنیم، کفران میکنیم به این هدیه‌های عظیم الهی.

 بعضی از ما به آن گنجینه‌ها افتخار میکنیم، منتها عمل نمیکنیم. نتیجه این است که دنیای اسلام دچار تفرقه، دچار عقب‌ماندگی، دچار ضعف علمی و عملی میشود، نتیجه‌اش این است.

 در یک دوره‌ای مسلمانها با عمل کردن نصفه نیمه، نه عمل کردن کامل، به این گنجینه‌های عظیم، توانستند بزرگترین تمدنهای زمان خودشان را ایجاد کنند.

 ما ضعف‌های دنیای اسلام را میتوانیم با رجوع به این گنجینه‌های هدیه شده‌ی از سوی بعثت به خودمان برطرف کنیم.

باز امروز یکی از مسائل مهم ما مسئله‌ی فلسطین است. یک ملت، یک کشور به طور کامل در قبضه‌ی نه انسانهای عادی، بلکه انسانهای وحشی، خبیث، شرور قرار گرفته، دنیای اسلام هم نگاه میکند، تماشا میکند.

 این به خود دنیای اسلام هم ضربه زده؛ یعنی همین که دولتهای اسلامی و کشورهای اسلامی در مقابل یک چنین تجاوزی که این تجاوز به خودشان است، تجاوز به امت اسلامی است، سکوت کردند و درمواردی به خصوص در این اواخر متأسفانه با آن همراهی کردند؛ خود این، این کشورها را هم تضعیف کرده، این وضعیت را برایشان پیش آورده.

دشمن را بر اینها مسلط کرده، امروز کشورهای پیشرفته‌ی دنیا حالا قدرتهای دنیا برای خودشان حق قائلند که در کشورهای اسلامی دخالت کنند. می‌آیند دخالت میکنند آمریکا یک جور، آن یکی یک جور، فرانسه یک جور، در کشورهای اسلامی دخالت میکنند برای خودشان حق قائلند. در اداره‌ی کشورهای خودشان درمانده‌اند مشکلات خودشان را در کشورهای خودشان نتوانستند حل کنند میخواهند بیایند کشورهای اسلامی را تصرف کنند و به ادعای خودشان مشکلات اینها را حل کنند.
 
 اگر در قضیه‌ی فلسطین از روز اول دولت‌های اسلامی محکم می‌ایستادند؛ می‌ایستادند مقاومت میکردند قطعاً وضع منطقه‌ی غرب آسیا منطقه‌ی ما وضع دیگری بود. امروز ما قدرتمندتر بودیم متحّدتر بودیم از جهات گوناگون امروز از ما بهتر بود؛ همان وقت هم خیرخواهان می‌گفتند.

 اگر از روز اول وارد می‌شدیم وضع بهتر بود. حالا امروز جمهوری اسلامی حرف دل مسلمانان مظلوم فلسطین را صریح و علنی بیان میکند.

 ما ملاحظه‌ی هیچ کس را نمیکنیم حقیقت را با صدای بلند بیان میکنیم از ملت فلسطین حمایت میکنیم دفاع میکنیم میگوییم هم که دفاع میکنیم، به هر طریقی بتوانیم دفاع میکنیم از ملت فلسطین. همین موجب شده دشمنان متمرکز بشوند و ایران‌هراسی راه بیاندازند.

راه‌حل همه‌ی مشکلات برگشت به اسلام است؛ اتحاد ملت‌های اسلامی، همدلی ملت‌های اسلامی، همکاری دولت‌های اسلامی به معنای واقعی کلمه نه به شکل صوری است.

 مسلمانان به معنای واقعی کلمه همکاری کنند، همدلی کنند. همه‌ی اجزاء امت اسلامی احتیاج دارند به اینکه با هم همکاری کنند. مشکلات پیش می‌آید. الان شما ملاحظه کنید این زلزله‌ی ویرانگری که در سوریه و در ترکیه پیش آمده، خب این یک حادثه‌ی سختی است. این مربوط به همه‌ی مسلمین است. یعنی واقعاً همه باید احساس درد کنند، احساس رنج کنند از یک چنین چیزهایی./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها